Bērziņa nospēlē neizšķirti; pēc ceturtās kārtas sešas līderes

15.04.2017

Latvijas komandas līdere lielmeistare Ilze Bērziņa Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta šahā sievietēm mačā piektdien nospēlēja neizšķirti ar Armēnijas pārstāvi Elinu Danieljanu, bet pēc četrām kārtām līderu skaits no vienas pieaudzis līdz sešām, ziņo aģentūra LETA.

Bērziņa turnīrā izsēta ar 66.numuru, bet Danieljanai turnīrā ticis 21.numurs.

Latvijas šahistu savstarpējos dueļos Linda Krūmiņa uzvarēja Rebeku Atti, Valentīna Vainovska pārspēja Katrīnu Ivanovu, kamēr neizšķirti cīnījās Agnese Līckrastiņa ar Elizabeti Limanovsku un Ingūna Erneste ar Nelliju Maklakovu.

No Latvijas šahistēm uzvaru izcīnīja arī Sandra Harlinska, kas pārspēja Īrijas pārstāvi Eibhiju Ni Mhuireagainu.

No Latvijas pārstāvēm ar citu valstu šahistēm neizšķirti cīnījās Renāte Vidruska, 14 gadus vecā Madara Golsta un Elīna Otikova, bet zaudējumus cieta Marija Nikolajeva, Nataļja Mieze, Ramona Golsta un Margarita Parhomenko.

Pēc trim kārtām līdere bija ar ceturto numuru izliktā Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze, kura nospēlēja neizšķirti pret turnīra favorīti Annu Muzičuku. Tikmēr uzvaras izcīnīja tuvākās sekotājas, kā rezultātā izveidojusies sešu šahistu līderu grupiņa.

Kā aģentūrai LETA atklāja Eiropas čempionāta direktors Egons Lavendelis, gana ilgs duelis ritēja uz 19.galdiņa, kur ar 23.numuru izliktā Alina Kašļinskaja no Krievijas nospēlēja neizšķirti ar Ukrainas šahisti Jevgeņiju Doluhanovu, kura izsēta ar 69.numuru. Mačs esot ritējis ilgāk par sešām stundām, kuru laikā veikti 145 gājieni.

Pēc četrām kārtām pa 3,5 punktiem iekrājušas sešas šahistes, bet pēc papildrādītājiem pirmā pagaidām ir Azerbaidžānas pārstāve Zeinaba Mamedjarova, kura turnīrā izlikta ar 62.numuru. Tikmēr pa trim punktiem ieguvušas 23 šahistes, kuru vidū ir arī Bērziņa.

Eiropas čempionāta pirmo 14 vietu ieguvējas iegūs ceļazīmi uz Pasaules kausu.

Sestdien Bērziņa tiksies ar 17.numuru izlikto gruzīnieti Belu Hotenašvili, bet Latvijas šahistu savstarpējie dueļi būs Maklakovas un Līckrastiņas mačā, kā arī Miezes un Attes spēlē.

Eiropas čempionāts šahā sievietēm viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" norisināsies līdz 22.aprīlim tiks aizvadītas vienpadsmit spēļu kārtas ar vienīgo brīvdienu 18.aprīlī. Visas dienas partijas sāksies plkst.15, bet 22.aprīlī sākums ir plkst.11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta tās pašas dienas plkst.20.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro. Organizatori uzsver, ka turnīram ir spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalīsies septiņas sportistes, tajā skaitā kontinenta pirmais numurs Anna Muzičuka no Ukrainas. Savukārt no Eiropas pirmajām 25 šahistēm sacenšas 20 spēlētājas.

No Latvijas pārstāvēm lielmeistere Ilze Bērziņa ar 2323 punktiem starp dalībniecēm ir 60.pozīcijā. Latviju kopā šajā Eiropas čempionātā pārstāv 17 dalībnieces.

LŠF Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva ECU Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.