Bērziņa otrajā kārtā nospēlē neizšķirti ar spēcīgo polieti Zavadsku

12.04.2017
Čempionāta 2.kārta. Foto - LETA.

Latvijas komandas potenciālā līdere lielmeistare Ilze Bērziņa Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta šahā sievietēm otrajā kārtā trešdien nospēlēja neizšķirti ar Polijas pārstāvi Jolantu Zavadsku, bet kopumā mājinieces tika pie trim uzvarām, kamēr vairākas favorītes palika bez panākumiem, ziņo LETA.

Bērziņa meistarsacīkstēs izlikta ar 66.numuru, bet Polijas lielmeistarei Zavadskai piešķirts 15.numurs.

Vēl no Latvijas pārstāvēm uzvaras izcīnīja pieredzējusī Ingūna Erneste, Agnese Līckrastiņa, kura starptautisko sacensību apritē atgriezusies pēc vairāku gadu pārtraukuma, un Renāte Vidruska. Ernesta un Vidruska pārspēja Latvijas šahistes attiecīgi Katrīnu Ivanovu un Ramonu Golstu, bet Līckrastiņa uzvarēja Sarabellu Norlamo no Somijas.

Savukārt zaudējumus cieta Madara Golsta, Elīna Otikova, Linda Krūmiņa, Margarita Parhomenko, Elizabete Limanovska, Nellija Maklakova, Valentīna Vainovska, Marija Nikolajeva, Rebeka Atte, Sandra Harlinska un Nataļja Mieze.

No favorītēm pie uzvarām nespēja tikt ar pirmo numuru izliktā Anna Muzičuka, kura nospēlēja neizšķirti ar francūzieti Sofiju Miljē, kurai
turnīrā ticis 54.numurs. Tāpat neizšķirti nospēlēja trešais numurs Katerina Lagno no Krievijas, kurai pretiniekos bija ukrainiete Iulija Osmaka, kurai turnīrā piešķirts 56.numurs. Neizšķirti noslēdzās arī spēle, kurā ar piekto numuru izliktā Antoaneta Stefanova tikās ar Tīciu Garu, kura izlikta ar 60.numuru.

Pēc divām kārtām pa divām uzvarām izcīnījušas 12 šahistes. Zīmīgi, ka tikai divas no viņām - Annas Muzičukas māsa Marija un gruzīniete Nana Dzagnidze - ir no pirmajā desmitniekā izliktajām spēlētājām.

Savukārt pa 1,5 punktiem iekrājušas 39 šahistes, kuru vidū ir arī Bērziņa un ar pirmo numuru izliktā A.Muzičuka. Vēl no Latvijas pārstāvēm pa punktam ir Ernestei, Līckrastiņai un Vidruskai, bet 0,5 punktus guvusi Otikova, kamēr pārējām vēl cīņa par punktiem priekšā.

Kā sarunā ar aģentūru LETA izteicās Eiropas čempionāta direktors Egons Lavendelis, interesantus mačus sola arī čempionāta trešā kārta, kurā Bērziņa tiksies ar 17 gadus veco grieķieti Stavrulu Colakidu, kura ir vairākkārtēja pasaules čempione dažādās vecuma grupās un Eiropas čempionātā izlikta ar 35.numuru.

Tāpat rītdien norisināsies trīs Latvijas šahistu savstarpējie dueļi, Krūmiņai spēkojoties ar Nikolajevu, Limanovskai tiekoties ar Ivanovu, bet Miezei aizvadot maču ar Parhomenko

Trešās kārtai starts tiks dots plkst.15, bet to noslēgums sagaidāms vien vakarā, jo partijas mēdz ilgt vairākas stundas.

Eiropas meistarsacīkstes tika atklātas otrdien, bet no Latvijas pārstāvēm pie uzvaras tika tikai Ilze Bērziņa, kura pārspēja vien 14 gadus veco latvieti Golstu. Vēl gana veiksmīgi čempionātu sāka Otikova, kura pirmajā dienā parūpējās par nelielu pārsteigumu un nospēlēja neizšķirti ar Gulnaru Mammaodovu no Azerbaidžānas, kurai turnīrā piešķirts 50.numurs, kamēr latviete izlikta vien kā 122.

Eiropas čempionāts šahā sievietēm viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" norisināsies līdz 22.aprīlim tiks aizvadītas vienpadsmit spēļu kārtas ar vienīgo brīvdienu 18.aprīlī. Visas dienas partijas sāksies plkst.15, bet 22.aprīlī sākums ir plkst.11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta tās pašas dienas plkst.20.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro. Organizatori uzsver, ka turnīram ir spēcīgākais dalībnieču sastāvs pēdējo 20 gadu laikā. No Eiropas reitinga pirmā desmitnieka piedalās septiņas sportistes, tajā skaitā kontinenta pirmais numurs Anna Muzičuka no Ukrainas. Savukārt no Eiropas pirmajām 25 šahistēm sacenšas 20 spēlētājas.

No Latvijas pārstāvēm lielmeistere Ilze Bērziņa ar 2323 punktiem starp dalībniecēm ir 60.pozīcijā. Latviju kopā šajā Eiropas čempionātā pārstāv 17 dalībnieces.

LŠF Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības ieguva ECU Ģenerālajā asamblejā pagājušā gada septembrī Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku pasaules šaha olimpiādes laikā. Līdz ar sieviešu čempionātu Latvija ieguva tiesības rīkot 2018.gada Eiropas čempionātu jauniešiem vecuma grupās no U-8 līdz U-18.