Lielmeistare Bērziņa paralēli Eiropas čempionātam dodas arī uz darbu

12.04.2017
Ilze Bērziņa. Foto - LETA

Latvijas šaha lielmeistare Ilze Bērziņa paralēli Rīga notiekošajam Eiropas čempionātam sievietēm dodas arī uz darbu, aģentūrai LETA atklāja spēlētāja. Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgā Eiropas čempionāts šahā sievietēm sākās otrdien. Pašmāju spēlētājām pirmā diena gan nebija veiksmīga.

Pie uzvaras tika tikai Bērziņa, kura pārspēja 14 gadus veco latvieti Madaru Golstu.

"Uzvarēju, bet cīņa bija sīva – varēja just, ka pretiniece bija sagatavojusies. Man bija melnās figūras, turklāt pirmā partija vienmēr ir sarežģītāka," izteicās Bērziņa. "Vienmēr pirms turnīra ir neliels uztraukums. Kad sāk spēlēt, lielākā daļa no tā pāriet, bet tāpat pirmās partijas vienmēr ir interesantas un rezultāti mēdz būt, tā teikt, nepareizi."

Eiropas čempionātā sievietēm visas dienas partijas sākas plkst.15, bet 22.aprīlī sākums ir plkst.11, savukārt svinīgā apbalvošanas ceremonija paredzēta tās pašas dienas plkst.20. Kā pauda Bērziņa, viņai nav izdevies atrast cilvēku, kurš darbā varētu viņu aizvietot, tāpēc dienas pirmā puse ir aizņemta.

"Ja būtu iespējams, paņemtu atvaļinājumu, bet diemžēl tā ir sanācis, ka nav, kas mani aizvieto. Sacensībām mērķis noteikti nav desmitā, divdesmitā vieta, bet, protams, ka mēģināšu tikt pēc iespējas augstāk," uzsvēra Bērziņa.

Šahiste uzskata, ka labus rezultātus no pašmāju spēlētājām šajā čempionātā var gaidīt arī no citas lielmeistares Ingūnas Ernestes, kamēr par pārējām ko prognozēt ir grūtāk.

"Agnesei Līckrastiņai pēdējā laikā ir mazāka pieredze, varbūt viņa kaut ko jaunās parādīs, bet grūti pateikt," pauda Bērziņa. "Augšgalā favorītes ir ukraiņu māsas Muzičukas un krieviete Katerina Lagno. Tomēr kopumā viss pirmais desmitnieks pacīnīsies savā starpā."

Bērziņa arī uzslavēja sacensību rīkotājus, izsakoties, ka norises vieta – viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" zāle "Omega" – ir ar labu apgaismojumu, ventilāciju, ūdeni, kafiju.

"Neko sliktu nevaru pateikt. Latvieši māk noorganizēt sacensības. Prieks, ka mums notiek šāds turnīrs, un darīšu, ko varēšu, lai parādītu labāko rezultātu," kaujinieciski noskaņota bija Latvijas šahiste Bērziņa.

Eiropas čempionāts šahā ilgs līdz 22.aprīlim, bet vienīgā brīvdiena būs 18.aprīlī.

Turnīra balvu fonds ir 75 000 eiro.