Latvijas šahisti Ungārijā aizvadījuši NATO valstu čempionātu

04.04.2017

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā aizvadīts jau 28. NATO valstu čempionāts šahā, kurā piedalījās tikai dalībvalstu militāro organizāciju dalībnieki. Latviju pārstāvēja septiņi šīm prasībām atbilstoši karavīri un zemessargi, informē viens no mūsu dalībniekiem Gundars Meiers.

Klasiskā šaha turnīrs aizritēja pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar idividuālo un komandu ieskaite. Katrā komandā spēlēja maksimums seši dalībnieki, bet ieskaiti deva četri. Septītais, komandas kapteinis, spēlēja NATO komandā, kuru komplektēja no tādiem pašiem kapteiņiem un komandu pārstāvjiem.

17 komandu konkurencē Latvija ierindojās 9.vietā. Individāli labākais no Latvijas komandas bija zemessargs Jānis Valeinis (2214) 4.vieta ar 5,5 punktiem. Pēdējās kārtas partijā, labākā pozīcijā, Jānis pieļāva vienīgo neprecizitāti visa turnīra laikā. Pretinieks Aleksandrs Rosenkilde no Dānijas panāca neizšķirtu un kļuva par turnīra uzvarētāju. Uzvara Jānim būtu devusi 1.vietu.

Pārējie arī labi cīnījās. Gundaram Meiers (1825) ar 4 punktiem 41. vieta un plus 42 punkti pie FIDE reitinga. Nākamais palika Māris Noviks (1857). Viņam plus 48 punkti pie FIDE reitinga (lielākais reitinga paugstinājums turnīrā!). Valērijam Rižiham 3 punkti un 68.vieta. Pārējie mazliet zemāk un  šoreiz komandai puktus nenopelnīja.

Turnīrā piedalījās arī igauņu lielmeistars Otomārs Ladva (2529), kurš pirmajā kārtā nespēlēja, tādēļ ierindojās tikai septītajā vietā.

Visi dalībnieki, rezultāti, ieņemtās vietas un komandas apskatāmas šeit.

Notika arī atrspēles turnīrs. Latvijai 14.vieta no 19. Jānis Valeinis pie pirmā gadiņa palika trešais.