Kantāns uzvar un izpilda pēdējo GM normu, Bernotam IM norma

27.03.2017
Foto no juodabalta.org

Latvijas šahistiem veiksmīgi noslēdzies Baltijas zonālā turnīra otrais posms, kas no 21. līdz 27.martam notika Viļņā. Par uzvarētāju kļuva Toms Kantāns (2452), kurš izpildīja noslēdzošo lielmeistara (GM) normu, savukārt pirmo starptautiskā meistara (IM) normu spēja sasniegt FM Arturs Bernotas (2332).

Deviņu kārtu klasiskā šaha turnīrā secentās 24 spēlētāji, pa astoņiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kantāns par līderi kļuva pēc sestās kārtas un turnīru noslēdza ar 7 punktiem no 9. Viņš piedzīvoja tikai vienu zaudējumu (otrajā kārtā pret igauni Otomāru Ladvu) un sešas reizes sarūgtināja savus pretiniekus. Tika izcīnītas uzvaras arī pret Latvijas un Lietuvas pirmajiem numuriem šajā turnīrā, lielmeistariem Arturu Neikšānu (2613) un Šarūnu Šuļski (2517).

Savukārt FM Arturs Bernotas (2332) debijas reizē ar 5 punktiem ierindojās devītajā vietā, taču turnīra gaitā spēcīgā konkurencē parādītais sniegums bija pietiekams, lai sasniegtu savu pirmo (no trim) starptautiskā meistara normu. Arī Bernotas piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, un arī no Ladvas.

IM normu sasniedza arī lietuvietis Klabis Rokas (2252).

Otro posmu pēc kārtas ceturto vietu ieguva Neikšāns, tādēļ, ja nenotiks kādi pārsteigumi, kāroto ceļazīmi uz Pasaules kausu izcīnīs Igaunijas lielmeistars Kaido Kulaots (2582). Viņš Pērnavā uzvarēja, bet Viļņā palika otrajā vietā. Trešo vietu šoreiz izcīnīja Ladva.

Visi Viļņas posma dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Katra posma balvu fonds ir 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tiek 2500. Baltijas zonālā turnīra noslēdzošais būs Liepājas posms, kas paredzēts no 16. līdz 22.jūnijam.

Visu triju posmu galvenais sponsors ir uzņēmums "Latvijas gāze".

Šis turnīrs Baltijas valstu šahistiem ir ļoti nozīmīgs, jo uzvarētājs trīs posmu summa iekļūs 2017.gadā Batumi (Gruzija) gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā. Divi labākie no Pasaules kausa iegūs tiesības piedalīties pasaules čempiona kandidātu turnīrā, kas paredzēts 2018.gada martā. Tā uzvarētājs pēc tam novembrī 12 partiju mačā cīnīsies ar pašreizējo pasaules čempionu Magnusu Karlsenu (Norvēģija).