Zināms Baltijas zonālā turnīra Viļņas posma sastāvs

11.03.2017

Organizatori publiskojuši visu to 24 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēlētāju sarakstu, kas no 21. līdz 27.martam Viļņā, viesnīcā "Karolina" spēlēs Baltijas zonālā turnīra (Kirsana Iļumžinova kausa izcīņas) otrajā posmā. Salīdzinot ar pirmo posmu Pērnavā, būs septiņi jauni dalībnieki.

Jau rakstījām, ka Viļņā dažādu iemeslu dēļ nespēlēs GM Igors Kovaļenko un WGM Laura Rogule, tādēļ viņu vietā startēs IM Toms Kantāns un FM Arturs Bernotas.

Tagad zināms, ka Viļņā vēl nestartēs WIM Salomeja Zaksaite (Lietuva), kā arī pirmā posma pēdējo četru vietu ieguvēji FM Iļja Vovks, WIM Narva Mai, Pāvels Vorobjovs (visi – Igaunija) un Pauļus Pultinevičus (Lietuva).

Viņus aizstās GM Mēlis Kaneps, FM Andrejs Šiškovs, Romāns Ježovs (Igaunija), Rokas Klabis un Dmitrijus Čocenka (Lietuva).

Viss dalībnieku sastāvs apskatāms šeit.

Kā zināms, gaidāmā turnīra balvu fonds bija 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tiks 2500. Pēc Viļņas noslēdzošais būs Liepājas posms, kas paredzēts no 16. līdz 22.jūnijam.

Visu triju posmu galvenais sponsors ir uzņēmums "Latvijas gāze".

Atgādināsim, ka Pērnavā pirmo vietu ar 7 punktiem ieguva Igaunijas lielmeistars Kaido Kulaots. Ar 6,5 punktiem  otrais palika Kovaļenko, bet trešais (arī 6,5 punkti) finišēja vēl viens mājinieks GM Otomārs Ladva

Aizvadītais turnīrs Baltijas valstu šahistiem ir ļoti nozīmīgs, jo uzvarētājs trīs posmu summa iekļūs 2017.gadā Batumi (Gruzija) gaidāmajā Pasaules kausa (PK)  izcīņā. Divi labākie no PK iegūs tiesības piedalīties pasaules čempiona kandidātu turnīrā, kas paredzēts 2018.gada martā. Tā uzvarētājs pēc tam novembrī 12 partiju mačā cīnīsies ar pašreizējo pasaules čempionu Magnusu Karlsenu (Norvēģija)..

Spēlētāju punktu skaits pēc 1.posma:
1. GM Kulaots Kaido EST – 25 punkti
2. GM Kovalenko Igor LAT – 18 punkti
3. GM Ladva Ottomar EST – 15 punkti
4. GM Neiksans Arturs LAT – 12 punkti
5.  IM Sveshnikov Vladimir LAT – 10 punkti
6.  IM Krivonosov Oleg LAT – 8 punkti
7.  GM Sulskis Sarunas LTU – 6 punkti
8.  GM Zagorskis Darius LTU – 4 punkti
9.  IM Meskovs Nikita LAT – 3 punkti
10.  IM Krupenski Juri EST – 2 punkti
11.  GM Starostits Ilmars LAT – 1 punkts