Tāla memoriāla blicā uzvar Širovs, noslēdzas vēl septiņi turnīri

04.03.2017

Viesnīcā "Samarah Lielupe" notiekošajās Jūrmalas šaha dienās piektdien noslēdzās astoņi (!) turnīri. Tikas spēlēts gan klasiskais šahs, gan ātrspēlē, cīnījās gan iesācēji, gan profesionāli šahisti. Ar labiem panākumiem var palepoties arī mūsu spēlētāji. Festivāls noslēgsies ar Tāla memoriāla rapidu.

Širova Ziemas kausa izcīņā kategorijā  U–10 klasiskajā šahā sacentās 26 spēlētāji no piecām valstīm. Individuāli labākie bija Ļevs Zverevs (Krievija) – 6 punkti, Mihails Kalašņikovs (Krievija) 5 punkti un Filips Īzaksons (Zviedrija) 4. Latvijas pārstāve Agnesa Ter–Avetisjana ierindijās ceturtajā vietā. Komandu vērtējumā pirmā bija Maskava (19 punkti), aiz kuras sekoja Latvija 2 (13,5) un Igaunija 2 (11,5). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Vecākajā grupā (U–14) piedalījās 30 dalībnieki, kas pārstāvēja sešas komandas. Sīvā cīņā ar Kazahiju par čempioniem kļuva Latvija 1, kurā spēlēja Aleksandrs Jazdanovs, Daniils Horobrijs, Maksims Golubovskis, Grigorijs Morozli un Madara Golsta. Individuāli labākie bija Kazibeks Nogerbeks (Kazahstāna), Golubovskis un Morozli – pa 4,5 punktiem. Madara Golsta saņēma balvu kā labākā meiteņu konkurencē – 4 punkti.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Amatieru turnīrā ar reitingu līdz 1600 uzvarēja Raivis Kristians Pakalns, bet līdz 2200 – Aleksandrs Sarbajs (Baltkrievija).

Rezultatīvi noslēdzās GM un IM normu turnīri. Par to, ka Ņikita Meškovs izpildīja savo otro lielmeistara normu, jau rakstījām. Pie normām tika vēl trīs šahisti. Starptautisko meistaru tituliem solīti tuvāk pakāpās Kumars Jena Rakešs (Indija), Olga Badelka (Bltkrievija) un Jespers Sondergārds Thibo (Dānija).

Piektdienas vakara kulminācija bija Mihaila Tāla memoriāla blics turnīrs ar balvu fondu 2600 eiro, kurā piedalījās 178 (!) dalībnieki no 20 valstīm. Vienpadsmit kārtā iegūstot 9,5 punktus, sacensībā triumfēja viens no pasākuma organizatoriem, lielmeitars Aleksejs Širovs. Pa punktu no viņa atpalika un nākamās vietas ieņēma attiecīgi Igors Kovaļenko, Daniels Frīdmans (Vācija), Rinats Jumabajevs (Kazahstāna), Aleksejs Aleksandrovs (Baltkrievija), Dmitrijs Kollars (Vācija).

Labāko dāmu balvas saņēma Valentīna Guņina (Krievija), Natālija Žukova (Ukraina) un Ilze Bērziņa (Latvija). Vēl pie reitingbalvām tika Andrejs Jesipenko (Krievija; U–18), Jans Elvests (Igunija; S–50), Jevgēņijs Svešņikovs (Krievija; S–65), Nikolajs Širšovs (Krievija; līdz 1600).