Rogulei uzvara 13.Starptautisko risināšanas sacensību 2.kategorijā

27.02.2017

Pasaules Šaha kompozīcijas federācija (WFCC) publicējusi 13.Starptautiskās Risināšanas sacensības (13.ISC) noslēguma rezultātus. Sacensības notika 2017.gada 29. janvārī vienlaikus visā pasaulē. Kopā sacensībās piedalījās 482 risinātāji no 31 valsts.

Latvijai šis bija rekordliels dalībnieku skaits (31) un arī labākais rezultāts ISC sacensībās, informē organizatoru pārstāve Jūlija Visocka.

Tā kā Latvijai nav lielas pieredzes starptautiskās risināšanas sacensībās, mūsu rezultāti 1. kategorijā (218 dalībnieki ar pieredzi), bija pavāji. Bet šī kategorija bija pietiekoši sarežģīta, pirmās divas vietas ieguva daudzkārtēji pasaules čempioni, lielmeistari risināšanā, Džons Nanns un Georgijs Jevsejevs. Latvijas labākais rezultāts 1. kategorijā ir 79.vieta (Modris Rāviņš).

Bet Latvijas potenciālu parādīja rezultāti 2. un 3. kategorijā.

Laura Rogule, Latvijas lielmeistare šahā, ir pirmā sieviete, kas jebkad uzvarējusi 2. kategorijā (116 dalībnieki ar risināšanas reitingu <1700), turklāt iegūstot maksimālo 60 punktu summu.
Nākamie divi Latvijas risinātāji bija pirmajā desmitniekā: Uldis Strautiņš (5), Aivars Stašāns (8).

3. kategorijā (143 dalībnieki, juniori līdz 12 gadiem), divi mūsu juniori bija pirmajā divdesmitniekā: Emils Tabors (7), Dmitrijs Jonins (20).

Latvijas Problēmšaha biedrība kā 2017.gada Eiropas Šaha problēmu  risināšanas čempionāta organizatore (European Chess Solving Championship (ECSC), http://www.ecsc2017riga.lv/), izmantoja ISC sacensības ka pirmo soli Latvijas komandas formēšanai priekš ECSC. Organizētājvalstij ir tiesības piedalīties ar divām komandām, tātad Latvijai 13. ECSC (Rīgā, 12.-14.maijā) varētu būt 2 komandas pa 4 cilvēkiem katrā, plus viens individuālais risinātājs, un arī divi papildus risinātāji no junioru, sieviešu, vai senioru kategorijām. Kopā līdz 11 dalībniekiem.

2017.gada 29.aprīlī Latvijas Problēmšaha biedrība plāno organizēt Latvijas risināšanas čempionātu. Sacensību reglaments – 3 risināšanas kārtas. Katrā kārtā 4 uzdevumi, kārtas risināšanas laiks 80 minūtes. Latvijas risināšanas čempionāta rezultāti tiks ņemti vērā Latvijas izlašu formēšanai Eiropas Čempionātam.