Vidzemes atlasē Siguldā uzvar Kretainis un Jankovskis

20.02.2017

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijas šaha čempionāta Vidzemes reģionālās atlases turnīrs notika Siguldā, viesnīcas "Sigulda" konferenču zālē. Šoreiz sacensībās piedalījās 21 dalībnieks, un atbilstoši nolikumam divi labākie kvalificējās  finālam, bet 3. un 4. vietas ieguvējs – pusfinālam.

Pēc trīs dienās aizvadītām septiņām spēļu kārtām 1. un 2. vietu ieguva reitingfavorīti – Kristaps Kretainis no Rīgas un Guntis Jankovskis no Jēkabpils, abiem pa 5 punktiem. Tomēr, atšķirībā no pagājušā gada, līderiem uzvara nāca grūtā cīņā un tikai pēdējās kārtas izskaņā izšķīrās, kurš kvalificējās tālākām cīņām. Paši dalībnieki pauda uzskatu, ka Vidzemes atlases turnīrs pulcējis stiprāku dalībnieku sastāvu, salīdzinot ar citiem reģioniem.

Speciālbalvu no Vidzemes plānošanas reģiona saņēma labākā rezultāta ieguvējs starp šī reģiona iedzīvotājiem. Šoreiz tas bija cēsnieks Andris Ručs, kurš ar 4,5 punktiem ieņēma 6. vietu kopvērtējumā.

Turnīru rīkošanu atbalstīja viesnīca “Sigulda”, Rīgas šaha federācija, Karšu izdevniecība Jāņa sēta un Vidzemes plānošanas reģions.
Turnīra rezultāti skatāmi šeit.

Visvaldis Gercāns, turnīra direktors.