Kurzemes skolēnu sporta spēlēs šahā uzvar Kuldīgas komandas

18.01.2017
Foto - Gunārs Gertners

Kuldīgas Novada sporta skolas zālē trešdien aizvadītas tradicionālās Kurzemes skolēnu sporta spēles šahā, kurā divās grupās kopumā piedalījās 76 dalībnieki no Liepājas, Grobiņas, Ventspils, Dundagas un, protams, Kuldīgas. Tika aizvadītas 7 ātrā šaha (15+5) kārtas ar komandu ieskaiti.

Jaunākajā grupā (1.–4.klašu audzēkņi; 14 skolas) labākā bija Kuldīgas pamatskola (Kristers Feldmanis, Krišs Sproģis, Markus Leismanis), kas ieguva 15 punktus no 21. Otrā palika Liepājas 15.vidusskola (14 punkti), bet trešā – Liepājas 2.vidusskola (13,5). Individuāli pārliecinoši labākais bija Markus Ķezberis no Liepājas 15.vidusskolas, kurš uzvarēja visus savus pretiniekus. Tikai viņam zaudēja un otro vietu ar 6 punktiem ieņēma Grobiņas sākumskolas pārstāvis Markuss Apenītis, bet laureātu trijnieku ar 5,5 punktiem noslēdza Krišs Feldmanis (Kuldīgas pamatskola). Meiteņu ieskaitē labākās bija Valērija Nikola Āboltiņa (Kuldīgas Centra vidusskola), Taisija Kučuhidze (Ventspils 3.vidusskola) un Monta Uzare (Kuldīgas Alternatīvā sākumskola).

Arī pamatskolas (5.–9.klases; 12 skolas) audzēkņu grupā uzvarēja mājinieki – Kuldīgas centra vidusskola (16,5 punkti), kurā spēlēja Valts Vaivads, Līva Vaivade un Ģirts Zīle. Liepājas 2.vidusskola (16) šoreiz bija otrā, apsteidzot Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skolu (10,5).

Zēniem labāko trijnieks bija: Alekss Šipicins (Liepājas 2.vidusskola) 6,5 punkti, Valts Vaivads (Kuldīgas Centra vidusskola) 6 p., un Maksims Batirevs (Liepājas 2.vidusskola) 5. Meitenēm: Līva Vaivade, Rūta Mediņa (Kuldīgas Viļa Plūdoņa ģimnāzija) un Elīna Bagātā (Liepājas 5.vidusskola).

Visi dalībnieki, komandas, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmi šeit: 1.–4.klase, 5.–9.klase