Reizniecei-Ozolai 48.vieta Eiropas čempionātā rapidā sievietēm

14.01.2024
Dana Reizniece-Ozola pie galdiņa rapida čempionātā. Foto n facebook.com

Pulcējot ļoti prestižu un spēcīgu dalībnieču sastāvu, Monako viesnīcā "Novotel" piektdien aizritēja Eiropas čempionāts blicā sievietēm, savukārt sestdien un svētdien notika sacensības rapidā, kurās piedalījās arī Latvijas lielmeistare Dana Reizniece-Ozola (2150).

Abu turnīru kopējais balvu fonds bija 22 500 eiro, un tajos piedalījās vairāk nekā simts spēlētājas no 26 federācijām. Ātrspēlē FIDE rīkotājdirektore un valdes priekšsēdētāja vietniece Dana Reizniece-Ozola nepiedalījās, taču rapidu viņa garām nelaida. 116 daiļā dzimuma pārstāvju konkurencē 13 kārtās mūsu lielmeistare ieguva 6 punktu un ierindojās 48.vietā. Par čempioni kļuva šveiciete GM Aleksandra Kosteņuka (2473), kurai 9 punkti. No viņas par puspunktu aatpalika GM Antuaneta Stepanova (Bulgārija, 2369), GM Elizabete Peca (Vācija, 2381) un IM Klaudija Kulona (Polija, 2230). Kosteņuka bija labākā arī blicā.

Visas dalībnieces, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Iepriekš Latvijas pārstāves šādās sacensībās piedalījās 2019.gadā, kad labākā no mūsējām bija lielmeistare Laura Rogule. Interesanti, ka arī toreiz abos turnīros uzvarēja Aleksandra Kosteņuka, kas toreiz vēl pārstāvēja Krieviju.

Eiropas blica čempionāta laureātes. Foto no facebook.com