Nedēļas nogalē gaidāms mačs Jevgēņijs Svešņikovs – Dana Reizniece-Ozola

07.12.2016

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras telpās, Rīgā, Pērses ielā 2, kopš piektdienas pulksten 16 līdz pat svētdienai tiks aizvadīts ātrā šaha un ātrspēles sešpadsmit partiju mačs GM Jevgēņijs Svešņikovs (Krievija) – WGM Dana Reizniece-Ozola (Latvija).

Piektdien paredzētas trīs ātrā šaha partijas ar apdomas laiku 25 minūtes plus 5 sekundes par gājienu. Sestdien no pulksten 11 vēl trīs kārtas, bet no pulksten 15.30 piecas ātrspēles partijas (5+3). Savukārt svētdien no pulksten 10 vēl piecas blica cīņas.

Kā informē pazīstamais lielmeistars un treneris Jevgēņijs Svešņikovs, šāda mača rīkošana ir viņa ideja un tā radusies pirms aptuveni diviem mēnešiem. Kā zināms, Svešņikovs salīdzinoši nesen aizvadījis šādus mačus gan ar Anatoliju Karpovu, gan Alekseju Širovu. Domājot par nākamo pretinieku, izvēle kritusi uz lielmeistari, finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, kura labprāt piekritusi šādam piedāvājumam.

Svešņikovs atzīst, ka šīm sacensībām nav sportisku mērķu mērķu, bet tās domātas Latvijas šaha popularizēšanai. Nav arī balvu fonda, jo Dana no honorāra ir atteikusies.

Mačs, kuru organizē Rīgas Šaha federācija, solās būs visai neparasts, kura iznākumu ir ļoti grūti prognozēt. Pasākumu interesantāku solās darīt FIDE meistara Matīsa Mustapa komentāri klātienē. Paredzēta arī translācija internetā.

Vēl svētdien pulksten 11 sāksies ātrspēles turnīrs senioriem un jauniešiem, kā arī uzaicinātām personām. Vietu skaits ierobežots.