Aizvadīts Rēzeknes pilsētas atklātais komandu čempionāts

14.12.2023

Svētdien, 10.decembrī, notika Rēzeknes pilsētas 2023.gada atklātais Komandu čempionāts, veltīts starptautiskā meistara Valērija Žuravļova piemiņai. Dienu vēlāk vecmeistaram būtu apaļā jubileja – 85 gadi.

Dalībnieki dalījās atmiņās par trīsskārtējā Latvijas čempiona V.Žuravļova šaha un dzīves gaitām. Turnīrā piedalījās sešas komandas, kopā 26 šahisti no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Siguldas, Kārsavas, Viļāniem, Maltas un Tilžas. Interesants fakts, ka kopā ar vairākiem V.Žuravļova audzēkņiem turnīrā ņēma dalību 5 šaha treneri un 5 šaha tiesneši.

Cīņas aizritēja piecās kārtās pēc riņķa sistēmas ar ātrā šaha laika kontroli. Uzvarētāja noskaidrošanai bija jāizspēlē blica papildmačs, jo visi radītāji divām vienībām izrādījās vienādi. Cīnoties neizšķirti pirmajā play-off mačā (2:2) un uzvarot otrajā (2,5:1,5) galveno kausu izcīnīja "Kārsavas" komanda. Tās sastāvā cīnīijās NM Oļgerts Indričāns (2258), MK Edgars Lelis (2086), MK Vadims Indričāns (2023), Gunārs Lelis (1413).

Par pilsētas vicečempioniem negaidīti kļuva "Rēzeknes" komanda, kuras sastāvā nebija neviena titulētā šahista. Sudraba medaļas izcīnīja Nikolajs Puziņa, Martijs Krakops, Georgijs Nikiforovs un Lauris Lazovskis. Trešajā vietā "Daugava Chess" vienība ar MK Edvīnu Dzirkali, Sofju Vasiļjevu, Milanu Gailevsku un Timofeju Macuku.

Vēl zelta medaļas izcīnīja labākie pie galdiņiem: 1. O.Indričāns, 2. M.Krakops, 3. V.Indričāns, 4. L.Lazovskis (visiem 5 punkti).

Rezultāti pieejami šeit: pamatturnīrs, play-off mači