Vingris savā debijā labākais no mūsējiem pasaules čempionātā

24.11.2023
Miķelis Vingris kādā no treniņpartijām Montesilvano. Foto: Inese Testeļeca

Piektdien Itālijas pilsētā Montesilvano noslēdzās pasaules čempionāts klasiskajā šahā zēniem un meitenēm vecuma grupās U-14, U-16 un U-18. Labākais no desmit Latvijas pārstāvjiem bija Miķelis Vingris (2127), kurš "Open-14" vērtējumā ar 7 punktiem no 11 iespējamajiem ieņēma 32.vietu.

"Open-14" grupā sacentās 176 dalībnieki, un Miķelim Vingrim (2127) bija 45. labākais starta reitings. Viņa sniegumu turnīrā var sadalīt trīs nogriežņos. Vingris sāka ar 3,5 punktiem no 4, tad sekoja trīs zaudējumi pēc kārtas, tad atkal 3,5 no 4. Kaut arī viņš ir vairākkārtējs valsts čempions jauniešiem, šī jaunajam šahistam bija debija pasaules forumā, jo līdz šim Vingris piedalījās tikai Eiropas čempionātos klasiskajā šahā jauniešiem.

Otrs lielākais punktu skaits (6,5) bija U-14 meiteņu grupas pārstāvei Naomi Maklakovai (1873), kurai trīs uzvaras pēc kārtas finišā ļāva pacelties uz 36.vietu.

Šī gada Eiropas čempione WFM Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (2105) U-16 grupā ieguva 6 punktus un arī ierindojās 36. pozīcijā. 4 punkti un 83.vieta šajā grupā Melānijai Luīzei Jansonei (1658).

50 procentus no iespējamajiem punktiem jeb 5,5 izcīnīja trīs mūsu jaunie sportisti. Emīlam Jānim Mieriņam (2208) U-18 vērtējumā tas deva 62.vietu, bet U-16 grupā Arsēnijam Savičevam (2169) un Maratam Francam (2113) attiecīgi 63. un 80.vieta. Vēl U-16 vērtējumā Aleksejam Adamovičam (2002) 5 punkti un 85.vieta, Iļjam Kuprijanam Testeļecam (1537) 3,5 un 126.pozīcija.

Darja Zubova (1582) vecākajā grupā meitenēm ieguva 4 punktus un palika 72.vietā.

Visi resultāti, dalībnieki, grupas un vietas apskatāmas chess-results.com.

Reitinga pieauguma ziņā līderi no mūsējiem bija Savičevs un Mieriņš, kuri pieplusoja attiecīgi 55,6 un 49,6.

Kopumā visās sacensībās piedalījās 766 jaunie šahisti no 92 valstīm, kuriem no 13. līdz 24.novembrim bija jāaizvada 11 partijas ar vienu brīvdienu pēc sestās kārtas.