Divās dienās 18 jauni čempioni. Četri no tiem – absolūtie

07.11.2023
Foto no facebook.com/sahsirmode

Vairāk nekā pusotrs simts mūsu valsts jauno šahistu nedēļas nogalē piedalījās Latvijas čempionātos jauniešiem rapidā un blicā vecuma grupās U-8, U-10, U-12, U-14, U-16 un U-18, kas aizritēja brīnišķīgos apstākļos Rīgas viesnīcā "Park Inn by Radisson Riga Valdemara".

Piektdien un sestdien abos turnīros zēni un meitenēs spēlēja kopā, bet tika vērtēti atsevišķi. Gan blicā, gan rapidā bija jāaizvada 9 kārtas. Ātrspēlē laika kontrole bija 3 minūtes partijai plus 2 sekundes par gājienu, bet ātrajā šahā tā bija 10+5. Abās sacensībās tika apskaitīts FIDE reitings.

Aizraujošās cīņās kopumā par čempioniem kļuva 18 zēni un meitenes. Par dubultčempioniem (blica un rapida) kļuva pieci jaunie sportisti: Emīls Jānis Mieriņš (U-18), Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (U-16), Lauma Mieriņa (U-12), Aļona Tolmačeva (U-10) un Gabriela Šurunova (U-8).

Rezultāti apskatāmi šeit: rapids, blics

Šīs bija otrās šāda veida sacensības Latvijas šaha vēsturē. Pirmās veiksmīgi notika pērn Olainē, kad vairākus gadus pēc kārtas "Covid-19" pandēmijas dēļ tās tika atliktas. Ņemot vērā tos rezultātus, jau četras zelta medaļas kaklā kāruši Mieriņš, Ter-Avetisjana un Tolmačeva.

Savukārt Mieriņš, Mieriņa, Tolmačeva un Šurunova šobrīd ir absolūtie valsts čempioni jauniešiem savās grupās, jo pavasarī uzvarēja arī klasiskā šaha turnīrā.