Pasaules čempionātā abi Latvijas kadeti iekļūst labāko trīsdesmitniekā

26.10.2023
Krišjānis Lāzars. Foto no facebook.com/sahsirmode

Ēgiptes kūrortpilsētā Šarmelšeihā ceturtdien noslēdzās pasaules čempionāts klasiskajā šahā kadetiem jeb zēniem un meitenēm vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Latviju tajā pārstāvēja Nikolajs Platonovs (1815) un Krišjānis Lāzars (1464).

No 16. līdz 26.oktobrim šahistiem bija jāaizvada 11 kārtas ar apdomas laiku 90 minūtes partijai plus 30 sekundes par gājienu. Sacensībā kopumā piedalījās 504 dalībnieki no 67 federācijām.

"Open" grupā U-12 Latvijas jauniešu čempions Nikolajs Platonovs ieguva 6,5 punktus un ierindojās 30.vietā 90 dalībnieku konkurencē. Vienpadsmit gadus jaunajam Platonovam šis bija jau otriais čempionāts. Pērn U-10 grupā viņš ierindojās 25.vietā.

Sekmīgu debijas turnīru aizvadīja desmit gadus jaunais Krišjānis Lāzars. "Open" U-10 vecuma grupā 113 dalībnieku vidū ar 7 punktiem viņš ieņēma augsto 22.vietu, kaut arī mūsu šahista stara reitings bija tikai 45. Turnīra gaitā Lāzaram septiņas uzvaras un četri zaudējumi.

Jāatzīmē, ka 22.vieta ir augstākā, ko kāds no Latvijas zēniem pasaules čempionātos ir spējis sasniegt U-10 vecuma grupā šajā gadsimtā.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.