ES čempionātā Arsēnijam Derbeņevam trešā vieta

11.08.2023
Foto no jugendschach.at

Murekā (Austrija) noslēdzies 20. Eiropas Savienības (ES) čempionāts klasiskajā šahā četrās vecuma grupās – no U-8 līdz U-14. Latviju pārstāvēja Arsēnijs Derbeņevs (1596) un Linda Šteinberga. Kopumā turnīrā cīnījās 14 federāciju pārstāvji.

12 gadus jaunais Derbeņevs spēlēja U-14 grupā, kura kopumā pulcēja 17 šahistus. Deviņās kārtās viņš ieguva 7 punktus un izcīnīja bronzas medaļu, no pirmās un otrās vietas atpalikdams tikai par puspunktu.

Derbeņevs, kuram bija sestais augstākais starta numurs, turnīra gaitā izcīnīja sešas uzvaras, divas reizes cīnījās neizšķirti, bet piekāpās tikai vienreiz, turnīra galvenajam reitingfavorītam Metjū Ceihenam (1884) no Luksemburgas. Bez trešās vietas mūsu sportista pūrā arī reitinga pieaugums par 85,2 punktiem.

Lindai Šteinbergai U-8 vērtējumā viena uzvara un 9.vieta desmit dalībnieku konkurencē.

Visas grupas, dalībnieki un rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Šis ir jau trešais gads pēc kārtas, kad Latvijas pārstāvji izcīna medaļas ES čempionātos. Pērn U-10 vērtējumā trešais palika Daniels Beniosevs, bet 2021.gadā par čempioni kļuva Naomi Maklakova.