Melngaiļa turnīrs Vidridžos pulcē tieši 64 šahistus

13.02.2023
Turnīra laureāti. Foto no facebook.com

Svētdien Vidridžos notika pazīstamā komponista, kordiriģenta, folklorista, šahista un novadnieka Emiļa Melngaiļa (1874–1954) piemiņas turnīrs, kas pulcēja precīzi 64 dalībniekus no Latvijas, Spānijas un Lietuvas.

Sacensības rīkoja Sporta un kultūras centrs "Vidriži" sadarbībā sadarbībā Latvijas un Rīgas Šaha federācijām. Tiesneši bija Aivars Laizāns un Alberts Cimiņš.

Savu maģiju turnīram deva ne tikai šaha galdiņa lauciņiem atbilstošs dalībnieku skaits, bet arī lieliski noorganizēts pasākums kopumā. Ne viens vien atzina, ka šīs sacensības un to rīkotāji paši būtu pelnījuši kādu balvu, jo padomāts bija arī par lietām, kam citkārt organizatori nepievērš uzmanību. Gādīgi rīkotu svētku sajūtu deva zīdaiņu stūrītis, galdiņi, kur pasēdēt, saldumi, dzeramais, uzkodas, lieliski dekorētas sienas u.t.t. Pie dažādām balvām vai vismaz piemiņas diplomiem tika pilnīgi visi dalībnieki!

Uz sportisko pusi skatoties, dalībniekiem bija jāaizvada astoņas rapida kārtas ar apdomas laiku 10 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu ar FIDE reitinga aprēķinu.

Galvenais favorīts bija Latvijas šaha skolas audzēknis, lielmeistars Aleksejs Širovs (Spānija, 2586). Viņš uzvarēja visus savus pretiniekus, un ieguva 8 punktus no 8 iespējamajiem. 6,5 izcīnīja FIDE meistars Vitālijs Levčenkovs (2002), bet godalgoto trijnieku noslēdza WFM Renāte Vidruska (1949). Nākamās divas vietas, arī ar 6 punktiem, tika par mājiniekiem uzskatītajiem limbažniekiem Jurim Saksim (2026) un Ivo Saksim (1865), bet sešiniekā kā labākais ar 5,5 punktiem iekļuva Andris Ručs (1894).

Visi dalībnieki un rezultāti apskatāmi chess-results.com, bet galveno balvu saņēmēji – šeit.

Foto no facebook.com
Foto no facebook.com
Foto no facebook.com
Foto no facebook.com
Foto no facebook.com