Aizvadīts biedrības "Daugava Chess" dibināšanai veltīts turnīrs

06.11.2016

Vasaras nogalē Daugavpilī tika dibināta biedrība "Daugava Chess", kuras biedri un atbalstītāji ierosinājuši popularizēt šahu un citas loģiskās spēles dzimtajā pilsētā un ārpus tās. Sākoties kluba darbībai, tika nolemts rīkot pirmo turnīru, informē viens no tā organizatoriem Arturs Grizāns.
Tā, sestdienas, 5.novembra rītā Daugavpils Universitātes Dienesta viesnīcas telpās sāka pulcēties šahisti. Kopumā pieteicās 45 dalībnieki no Daugavpils, Rēzeknes, Maltas, Rīgas un Minskas. Sastāvs bija pietiekami spēcīgs – viens lielmeistars, divi FIDE meistari, desmit meistarkandidāti. Turnīrs tika rīkots pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar apdomas laiku 12 min.+ 3 sek. katram dalībniekam. Pēc saspringtām cīņām, kuras kopumā ilga gandrīz piecas stundas, par turnīra uzvarētāju kļuva Ingemārs Jesse (Daugavpils), kurš uzvarēja visās 7 partijās, otro vietu pēc papildrādītājiem ieņēma Andris Starostīts (Rēzekne), trešo vietu izcīnīja  Deniss Dunaveckis (Daugavpils), abiem pa 5,5 punktiem.
Par labāko senioru kļuva Nikolajs Škonda (Daugavpils) – 5 punkti, savukārt Marija Nikolajeva (Daugavpils) ar 3,5 punktiem bija labākā dāmu konkurencē.

Jauniešu grupā (līdz 18 gadiem) vietas sadalījās šādi: pirmā – Daniils Horobrijs (Daugavpils), otrā – Aleksandrs Pikurs (Rēzekne), trešā – Ņikita Zuj-Zaikovskis (Daugavpils). Visjaunāko dalībnieku balvas saņēma Ilana Leitāne un Milans Semjonovs, abi no Daugavpils.

Sīkāku informāciju var atrast šeit.

Kā atzīmēja dalībnieki un klātesošie, turnīrs bija organizēts ļoti laba līmenī.

Biedrība "Daugava Chess" ir ļoti pateicīga atbalstītājiem: Daugavpils Universitātei, Rēzeknes šaha klubam un tās biedriem.