Eiropas čempionātā labākie no mūsējiem – Ter-Avetisjana, Andrusēvičs un Kuzņecova

14.11.2022
Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana. Foto no eycc2022.tsf.org.tr

Eiropas čempionātā zēniem un meitenēm, kas pirmdien finišēja Turcijas kūrortpilsētā Antālijā, labākie no Latvijas šahistiem ar 5,5 punktiem bija Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana, Jegors Andrusēvičs un Marija Kuzņecova, kuri iekļuva labāko 20 skaitā.

Kontinentā čempionātā cīnījās 16 Latvijas pārstāvji. Vietu ziņā visaugstāk no mūsējiem tika Agnesa Stepanija Ter-Avetisjana (1996), kura U-16 meiteņu grupā 76 dalībnieču konkurncē ierindojās 17.pozīcijā. Tikai vienu pakāpienu zemāk finišēja Jegors Andrusēvičs (1561) zēnu U-10 vecuma grupā, kā arī Marija Kuzņecova (2024) meiteņu U-12 grupā.

Ter-Avetisjanai tas ir labākais panākums viņas karjerā Eiropas čempionātos, jo iepriekš bija 46. un 23.vieta. Kuzņecovai iepriekš bija 31. un 14.vieta, bet Andrusēvičam šis bija debijas čempionāts.

Antālijā ar 5 punktiem 22.vietā U-10 grupā ierindojās Milana Gaiļevska (1111), bet Miķelis Vingris (2031) finišēja 42. zēnu U-14 vērtējumā. Pa 4,5 punktiem izcīnīja Reinis Valdats (1650) U-12 grupā, kas viņam deva 56.vietu, un Darja Zubova (1501), kas ierindojās 42.vietā U-16 meitenēm.

Pārējie Latvijas šahisti izcīnīja mazāk par 50 procentiem punktu. U-14 meiteņu grupā Melānija Luīze Jansone (1472) ar 4 punktiem ieņēma 48.vietu, bet Maksimilians Bodaks (1155) U-8 vērtējumā palika 55.

Pa 3,5 punktiem ieguva trīs mūsējie. Nikolajs Platonovs (1679) U-10 un Atis Frīdenšteins-Brīdiņš (1830) U-18 ieņāma 72.vietas, savukārt Jevgēņijam Springim (1990) U-16 grupā tika 84.vieta.

3 punkti Keitijai Lazdiņai U-10 meiteņu vērtējumā deva 56.pozīciju, bet Damiram Pogrebnojam U-12 grupā nācās samierināties ar 102.vietu.

Šajā čempionātā Latvijai arī divas noslēdzošās vietas. Pie kam, gan jaunāko, gan vecāko meiteņu grupā. Ar 2 punktiem 49.vietā U-8 palika Adrija Lazdiņa, bet puspunkts un 66.pozīcija no tikpat daudz startējušajām U-18 tika Emili Lelei (1273).

Septiņiem mūsējiem izdevās palielināt savu klasiskā šaha reitingu. Tie bija Zubova (plus 94,4), Jansone (72,4), Frīdenšteins-Brīdiņš (45,6), Gaiļevska (45,2), Andrusēvičs (44,8), Valdats (26,8) un Bodaks (7,2).

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Čempionāta oficiālā mājaslapa: eycc2022.tsf.org.tr/