Batumi noslēdzies pasaules čempionāts jauniešiem

30.10.2016
Foto - Diāna Matisone

Batumi (Gruzija) noslēdzies pasaules čempionāts šahā jauniešiem vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja septiņi sportisti, no kuriem labāko sniegumu parādīja Daniils Horobrijs, kurš U-12 grupā ieguva 6 punktus no 11 un ierindojās 58.vietā 137 dalībnieku konkurencē.

Pa 4,5 punktiem iekrāja Iļja Testeļecs (U-8) un Ivans Mjatežs (U-10), kuriem savās grupās attiecīgi 110. un 114.vieta. Ar 3,5 punktiem Emili Lele ieņēma 93.vietu U-12 grupā, bet Gustavs Rupais palika 123.vietā U-8. Savukārt pa 3 punktiem ieguva Ieva Valeine un Agnesa Ter-Avetisjana, kurām finišā tika attiecīgi 79.vieta U-8 kategorijā un 109.vieta U-10.

Pērn Horobrijs šajā pašā vecuma grupā ieņēma 112.vietu, līdz ar to veikts liels kāpums uz augšu, savukārt Ieva Valeina arī 2015.gadā startēja jaunāko meiteņu grupā, kur viņa ieņēma 53.vietu.

Kopumā turnīrā Gruzijā piedalījās 722 šahisti un šahistes no 66 valstīm. Visvairāk medaļas ieguva Indija (4), Krievija un ASV (pa 3).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Atgādināsim, ka pasaules čempionāts vecuma grupās U-14, U-16 un U-18 oktobra sākumā noslēdzās Hantimansijskā (Krievija). Tur augstāko vietu no mūsējiem ieņēma Margarita Parhomenko, ka ar 5,5 punktiem (no 11) U-18 vecuma grupā ierindojās 26.vietā.

Šajā gadsimtā Latvijas jauniešu šahā lielākais panākums tika gūts 2002.gadā, kad Laura Rogule Grieķijā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā līdz 14 gadiem.