Batumi trim mūsējiem pa 7 punktiem, visaugstāk – Maklakova

27.09.2022
Naomi Maklakova. Foto: Marks Livšics.

Otrdien, 27.septembrī, Batumi (Gruzija) noslēdzās pasaules čempionāts šahā kadetiem jeb zēniem un meitenēm vecuma grupās U-8, U-10 un U-12. Latviju pārstāvēja seši šahisti. Augstāko vietu ieņēma Naomi Maklakova (1635), kura ierindojās 15. pozīcijā.

U-12 meiteņu grupā 101 dalībnieces konkurencē vēl pirms pēdējās kārtas Naomi Maklakova (1635) ar 7 punktiem no 10 atradās devītajā vietā, ar labām cerībām ielauzties sešiniekā. Tomēr pēdējā kārtā viņai pretīm nāca turnīra otrais numurs azerbaidžāniete Khanima Izmailova (1901). Pie kam mūsējai nācās spēlēt ar melnajām figūrām, un otro partiju pēc kārtas. Rezultātā zaudējums un 15.vieta.

Pa 7 punktiem noslēgumā ieguva divi no trim Latvijas zēniem. Nikolajam Platonovam (1650) U-10 grupā tie deva 25.vietu 155 dalībnieku konkurencē, bet U-8 vērtējumā Sergejs Fiļipovs (1345) palika 26. pozīcijā starp 151 startējošo.

Zēnu U-12 turnīrā (156 dalībnieki) Romāns Tolmačevs (1618) ar 6 punktiem ieņēma 66.vietu. Viņa māsa Aļona Tolmačeva (1310) U-10 meiteņu grupā zaudēja pēdējās divas cīņas un ar 5,5 punktiem palika 48 no 101 startējušās. Visbeidzot jaunākā Latvijas pārtāve Vilhelmīne Troņenkova U-8 grupā ar 4 punktiem ierindojās 72.vietā no 83.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Delegācijas vadītāja un Rīgas Šaha skolas trenere Nellija Maklakova pēc labi organizētā turnīra bija apmierināta: "Es kā delegācijas vadītāja varu teikt, ka mūsu bērni nospēlēja labi un ir jūtams, ka būs vēl labāk. Rezultāti ir patīkami!"

Atgādināsim, ka vecāko grupu (U-14 līdz U-18) čempionāts noslēdzās 16.septembrī Rumānijas kūrortpilsētā Mamaijā. Tajā labākā bija U-14 pārstāve Sofja Vasiļjeva, kura ieņēma augsto 11.vietu.