Māsām Parhomenko otrā vieta pasaules čempionātā Varšavā

25.09.2022
Foto no facebook.com.

Anastasija un Margarita Parhomenko piektdien Varšavā pasaules nedzirdīgo šaha čempionāta komandu sacensību septītajā kārtā izcīnīja uzvaru, kas ļāva kopvērtējumā ierindoties otrajā vietā, kamēr "Open" grupā Gunta Vazdiķe ieņēma 22.pozīciju, ziņo aģentūra LETA.

Anastasija un Margarita Parhomenko noslēdzošajā kārtā ar 2-0 pārspēja Horvātijas šahistes Anu Vuljaniču un Kristinu Špileku.

Pēc sešiem aizvadītiem mačiem Latvijas vienība ar deviņiem punktiem ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties tikai Ukrainas šahistēm Tatjanai Baklanovai un Natālijai Miroņenko. Komandu sacensībās spēkus mēroja septiņas vienības. Visi rezultāti apskatāmi chessarbiter.com.

Tikmēr "Open" grupā pēdējā dienā tika aizvadīta astotā un devītā kārta. Vispirms astotajā kārtā Vazdiķe, spēlējot ar baltajām figūrā, piekāpās Vācijas šahistam Simonam Afonso, bet pēc tam pēdējā kārtā Latvijas pārstāvei izpalika mačs, jo sacensībās startē nepāra skaits dalībnieku.

Pasaules čempionātu Vazdiķe ar 3,5 punktiem noslēdza 22.vietā 25 šahistu konkurencē.