Aizvadīts Balvu novada atklātais čempionāts

28.07.2022

23. un 24.jūlijā Tilžā norisinājās Balvu novada atklātais 2022.gada čempionāts šahā. Nepilni četri desmiti dalībnieku ieradās no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Limbažiem, Olaines, Maltas, Tilžas, Viļakas, Balviem un tuvākiem novadiem.

Sacensības aizvadītas trijās grupās 7 kārtās ar laika kontroli 40 minūtes + 15 sekundes. "Open" un jauniešu grupā tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings.

Galvenais kauss tāpat, kā pērn tika Balvu novada pārstāvim Kasparam Circenim (5,5 punkti). Otrā trofeja – vienīgajai daiļā dzimuma pārstāvei Open grupā Jekaterinai Smirnovai no Rēzeknes BJSS, kuras kontā tik pat punktu un piekāpšanās tikai pēc otrā papildradītāja. Trešajā vietā – Vjačeslavs Savčenko no Daugavpils (4,5p). Ar medaļām tika apbalvoti 4.–6.vietas ieguvēji: MK V.Poļakovs (Daugavpils), Dainis Viļums (Malta) un Georgijs Nikiforovs (Rēzekne), visiem – 4 punkti.

Jauniešu grupā U12, kā arī kopvērtējumā par čempionu kļuva Martijs Krakops no Tilžas (6,5 punkti), otrais – Edvards Gaidis no Rēzeknes BJSS (4 punkti), trešais – limbažnieks Rihards Babris (3,5 punkti); U18 grupā 1.vieta Dāvim Romanovskim no Jēkabpils sporta skolas (5 punkti), otrā vieta Rēzeknes BJSS pārstāvim – Laurim Lazovskim, bet trešā – Artjomam Smirnovam no Rīgas .

Dāmu grupā ar 6,5 punktiem uzvarēja maltiete Kristīne Gruznova. Otrais labākais rezultāts – 6 punkti – limbažniecei Elzai Puķītei. Bronzas kauss (4,5 punkti) tika Irēnai Treijai no Rēzeknes BJSS. Ar saldām veicināšanas balvām tika godāti Ukrainas šahisti, kuriem šis čempionāts bija pirmais reitinga turnīrs. Vēl ar medaļām tika apbalvoti 4.–6.vietu ieguvēji katrā grupā. Vislielākais paldies par siltu uzņemšanu ilggadējam turnīra organizatoram Jānim Melnim, Tilžas vidusskolas un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī Ziemeļlatgales Sporta centram.

Visi rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Turnīra tiesnesis A.Vasiļkovs