Sofja Vasiļjeva kļūst par Eiropas čempioni rapidā un blicā

22.07.2022

Salonikos (Grieķija) notikošajā kontinenta čempionātā bērniem rapidā un blicā par Eiropas čempioni gan ātrajā šahā, gan ātrspēlē meitenēm vecuma grupā U-14 kļuvusi mūsu Sofja Vasiļjeva.

Papildināta visa ziņa. Ceturtdien rapidā Sofjas Vasiļjevas (1728) grupā spēlēja desmit šahistes. Cīņa par medaļām izvērtās visai dramatiska, jo noslēgumā piecas (!) meitenes jeb puse no dalībniecēm ieguva pa 6 punktiem. Papildrādītāji pirmo vietu atdeva galvenajai reitingfavorītei Vasiļjevai, jo viņa zaudējā konkurentēm, kas noslēgumā ieņēma zemākas vietas, bet vairāk uzvarēja tās, kas finišēja augstāk, ar 6 punktiem. Sofjai šī ir pirmā kontinenta medaļa ātrajā šahā. Rezultāti apskatāmi chess-results.com.

No Latvijas meitenēm viņa bija vienīgā šajā turnīrā. Zēniem U-10 grupā ar 5 punktiem no 9 labākais no mūsējiem bija Daniels Beniosevs (1534), kurš ieņēma 13.vietu, bet U-12 Nils Vorobjovs (1188) ar 4 punktiem finišēja 30.vietā.

Piektdien blicā tās pašas desmit meitenes spēlēja dubulto apli - viena partija ar melnajiem, otra ar baltajiem. Vasiļjeva (1604) uzvarēja, iegūstot 14 punktu no 18 iespējamajiem. Tuvāko sekotāju viņa apsteidza par 2 punktiem. Rezultāti apskatāmi chess-results.com.

U-10 grupā labāko desmitniekā ar 10,5 punktiem iekļuva arī mūsu zēni Daniels Beniosevs (1388) un Nikolajs Platonovs (1428).