Plānots vēl viens klasiskā šaha turnīrs sievietēm

15.10.2016
Ieskats šā gada Eiropas sieviešu čempionātā. Foto no ecuwomen2016.ro.

Festivāla "Jūrmalas šaha dienas" ietvaros organizatori ieplānojuši arī sieviešu lielmeistares (WGM) titula normas turnīru. Tas paredzēts laikā, kad notiks arī GM un IM turnīri – no 27.februāra līdz 3.martam viesnīcā "Semarah Lielupe".

Līdz šim atsevišķu klasiskā šaha sacensību sievietēm, kurās var iegūt titulu normas, ja neskaita valsts čempionātus, Latvijā nav notikušas. Tagad vienā pavasarī būs divi šādi turnīri, jo jau 10.aprīlī Rīgā sāksies Eiropas čempionāts sievietēm.

Tā kā piedalīšanās Eiropas čempionātā nav lēts prieks, Latvijas Šaha federācija nolēmusi segt dalības maksu Latvijas izlases vadošajām spēlētājām. Pārējām mūsu valsts šahistēm būs jāstartē par saviem līdzekļiem.

Kaut arī faktiski nekādu ierobežojumu nav, finansiālu iemeslu Eiropas čempionāti parasti pulcē tikai ap simts dalībnieču. Šogad Rumānijā sacentās 113 daiļā dzimuma pārstāves, no kurām 12 bija mājinieces, bet pērn Gruzijā vietējo šahistu īpatsvars bija visai izteikts – 28 gruzīnietes pret 70 viešņām.

Dalības maksa šogad Rumānijā bija 100 eiro plus 65 – 130 eiro maksājums Eiropas Šaha savienībai (ECU). Savukārt Latvijas turnīra nolikums varētu būt gatavs novembrī pēc mūsu puses organizatoru līguma parakstīšanas ar ECU.