Noskaidroti Latgales jauniešu čempioni šahā

07.02.2022

Aizvadītajās brīvdienās Rēzeknes novadā, Maltā notika Latgales 2022.gada atklātais jauniešu čempionāts šahā. Tajā piedalījās 30 dalībnieki no Rīgas, Daugavpils, Jēkabpils, Rēzeknes, Maltas un Tilžas. Zēniem, sākot ar vecuma grupu līdz 10 gadiem, tā bija atlase uz Latvijas jauniešu čempionāta finālu.

Meiteņu grupā 12 dalībnieču konkurencē labāko rezultātu ar 6,5 punktiem uzrādīja Jekaterina Smirnova (Rēzeknes BJSS). Par Latgales vicečempioni kļuva Rēzeknes novada BJSS pārstāve Kristīne Gruznova (6 punkti). Kausu par trešo vietu ieguva 9-gadīga Milana Gaiļevska  ("Daugava Chess"), kurai 5 punkti. Ar medaļām tika apbalvoti 4.–6. vietas īpašnieces – Evelīna Stikāne, Alise Laimiņa, Estere Midega (visas no Jēkabpils sporta skolas).

Zēnu grupā labākais starp 18 dalībniekiem bija jēkabpilietis Renārs Petrovs ar 5,5 punktiem. Tik pat punktu rīdziniekam Reinim Paikenam, kurš atpalika no čempiona tikai pēc otrā papildus radītāja. Bronzas kausu izcīnīja Vadims Aleidzāns no Rīgas. Viņa kontā 5 punkti. Tik pat daudz punktu rīdziniekam Arsēnijam Derbeņevam. Piektajā pozīcijā ar 4,5 punktiem Edvards Gaidis, kurš saņēma balvu, ka labākais Rēzeknes BJSS pārstāvis Open grupā. Abiem medaļas par 4. un 5.vietu. Labāko "sešinieku" noslēdza un tika apbalvots ar medaļu Oļegs Kaļiņins no Rīgas (4 punkti).

Visjaunākie dalībnieki saņēma organizatoru saldās veicināšanās balvas. Zēniem, kuri uzrādīja labākos rezultātus savās vecuma grupās, jāgaida federācijas apstiprinājums par iekļūšanu Latvijas 2022.gada jauniešu čempionāta finālā.

Rezultāti: zēni, meitenes.

Sacensību galvenais tiesnesis FA Anatolijs Jasinskis