Margaritas Parhomenko 26.vieta – labākā no mūsu šahistiem

03.10.2016
Foto no chess.ugramegasport.ru

Hantimansijskā (Krievija) aizvadīts pasaules čempionāts šahā jauniešiem vecuma grupās no U-14 līdz U-18. No sešiem Latvijas sportistiem visaugstāko vietu ieņēma Margarita Parhomenko (1940), kura vecāko meiteņu konkurencē ieridojās 26.vietā.

Iegūtu punktu skaita ziņā visi seši mūsu šahisti turnīru aizvadīja samērā vienmērīgi, iegūstot no 4,5 līdz 5,5 punktiem. Piecdesmit procentu atzīmi nevienam gan neizdevās pārsniegt.

5,5 punkti Margaritai Parhomenko devas 26.vietu (pirms diviem gadiem U-16 viņa bija 27.pozīcijā), Iļjam Semjonovam (U-14) – 37., Klāvam Stabulniekam (U-16) – 47.vietu. Elizabete Limanovska (U-16) ar 5 punktiem ierindojās 38.pozīcijā, bet pa 4,5 punktiem savāca Oļegs Petrovskis (U-18) un Anastasija Parhomenko (U-14), kuriem attiecīgi 50. un 57.vieta.

Starta reitingā no mūsējiem visaugstāk bija Iļja Semjonovs (2245), kurš pēc trīs uzvarām startā ceturtajā kārtā spēlēja pie pirmā galdiņa. Diemžēl, no pēdējām astoņām partijām viņam izdevās uzvarēt tikai vienu, tādēļ piedzīvots vislielākais reitinga kritums no mūsu šahistiem – mīnus 62. Toties par lielāko kāpumu parūpējaš Klāvs Stabulnieks. Kaut arī viņš zaudēja pēdēja pēdējos divus maču, reitingu pieaudzēja par 77 punktiem.

Atgādināsim, ka pērn labākā no Latvijas bija Madara Golsta, kura U-12 grupā ieņēma 52.vietu. 2014.gadā līdere bija Margarita Parhomenko (27.vieta U-16), bet 2013.gadā Madara Golsta ierindojās 23.pozīcijā U-10.

Šajā gadsimtā Latvijas jauniešu šahā lielākais panākums tika gūts 2002.gadā, kad Laura Rogule Grieķijā kļuva par pasaules čempioni vecuma grupā līdz 14 gadiem.

Turnīra oficiālā mājaslapa: chess.ugramegasport.ru

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatām šeit.

Sadalītā čempionāta jaunākās vecuma grupas secentīsies Batumi (Gruzija) no 18. līdz 31.oktobrim.