Latvijas izlasei NATO valstu šaha spēlēs 12.vieta

19.10.2021
Jānis Valeinis pirmās kārtas mačā ar Lielbritānijas pārstāvi.

Beļģijas pilsētā Blankenbergē nedēļas nogalē aizvadīts 31. NATO valstu čempionāts šahā, kurš pērn "Covid-19" dēļ nenotika. Latvijas izlase noslēgumā ieņēma 12.vietu, atkārtojot pirms diviem gadiem iespēto.

Septiņu kārtu klasiskajā turnīrā piedalījās 99 dalībnieki, kas veidoja 18 komands, no kurām 15 bija nacionālās vienības, bet trīs pārstāvēja pašu organizāciju.

Uz Beļģijas mazpilsētu, kas atroda blakus Brigei, no Latvijas devās Jānis Valeinis (2182), Jānis Slaidiņš (1843), Mārtiņš Ivbulis (1801), Māris Noviks (1786) un Valērijs Rižihs (1665).

Kā jau tas ir ierasts, vislabāk no mūsējiem veicās komandas līderim Valeinim. Viņš sāka ar trīs uzvarām pēc kārtas, bet finišēja ar 4,5 punktiem no 7, ierindojoties 21.vietā. Ivbulim 4 punkti un 46.vieta, bet pārējie mūsējie turnīru pabeidza tabulas otrajā pusē: 69. Noviks (3 punkti), 79. Rižihs (2,5), 81. Slaidiņš (2,5). Par jauno čempionu kļuva lietuvietis Lukas Stauskas (2325).

Komandu vērtējumā, kurā ņēma vērā četrus labākos katras vienības rezultātus, Latvija ar 14 punktiem ierindojās 12.vietā. Līdz devītajai pietrūka tikai puspunkta. Pirmo vietu ieņēma Polijas šahisti – 21 punkts.

Sacensību gaitā tika aizvadīts arī 11 kārtu blica (3+2) turnīrs. Tajā Valeinis ar 7 punktiem ieņēma 16.vietu, bet Ivbulis ar 5,5 punktiem ierindojās 44.pozīcijā.

Visi NATO čempionāta rezultāti, partijas, dalībnieki un ieņemtās vietās apskatāmi militarychess.be

Nākamgad šāds sarīkojums notiks Igaunijā, bet 2025.gadā tas plānots Latvijā.