Pirmajā līgā uzvar "Vertikale-Riga Chess school"

05.09.2016

Rīgas Šaha federācijas telpās aizvadīts Latvijas komandu čempionāta I līgas noslēdzošais posms. Ceturtajā kārtā ar 3:1 uzvarot savus sīvākos konkurentus "The Royal Biograph" vienību, par čempioniem kļuva "Vertikale-Riga Chess school" jaunie spēlētāji.

"Vertikale-Riga Chess school" piecās kārtās ieguva 9 komandu punktus. "The Royal Biograph" ar 7 punktiem palika otrie, bet "M"-Riga Chess school" ar 6 punktiem ieņēma trešo vietu. Aiz viņiem ierindojājas "Kuldigas NSS" (3 punkti), "Nakotne-Riga Chess school" (3) un Tukums (2).

Par pirmās līgas čempioniem kļuva Rihards Bekasovs (1870), Arsens Bataševs (1982), Andrejs Migunovs (1866), Margarita Parhomenko (1927), Oleksandrs Brikers (1823) un Anastasija Parhomenko (1535).

Faktiski viņi visi (izņemot Anastasiju) ieņēma arī pirmās vietas pie saviem galdiņiem. Individuāli labākā bija Margarita Parhomenko, kura uzvarēja visas četras savas partijas un klasiskā šaha reitingu pacēla par 65 punktiem.

WIM Tatjanas Voronovas trenētā "Vertikale-Riga Chess school" ieguva arī tiesības nākamgad spēlēt augstākajā līgā. Vai viņi šīs tiesības izmantos, ir cits jautājums.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.