Pērnā gada sudrabam Platonovs šogad pievieno zeltu

03.02.2020
Jaunais Latvijas čempions Nikolajs Platonovs. Foto: Agapi Ter-Avetisjana

Nedēļas nogalē Rīgā, viesnīcā "Rija Hotel Tia", aizvadīts Latvijas čempionāts šahā zēniem U-8 vecuma grupā kā arī pusfināli U-10, U-12, U-14. Visi četri turnīri kopumā pulcēja 71 dalībnieku, un visos tika aizvadītas 7 kārtas ar apdomas laiku 30 minūtes partijai plus 30 par gājienu.

Latvijas U-8 čempionāts šogad pulcēja vienpadsmit dalībniekus, kas ir lielākais skaits pēdējos gados, jo, piemēram, pērn bija tikai pieci. Par uzvarētāju ar 6,5 no 7 kļuva rīdzinieks Nikolajs Platonovs, kurš pērn izcīnīja sudraba medaļa. Viņš, starp citu, bija vienīgais, kurš spēlēja arī 2019.gadā. Sudrabs tika daugavpilietim Jegoram Andrusevičam, bet bronza rīdziniekam Kiriliam Dineram. Abi ieguva pa 5,5 punktiem.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

U-10 pusfinālā uzvarēja Viktors Jovanovičs – 6,5 punkti. Vēl finālā iekļuva Daniils Aleksejevs (5 punkti), Toms Jeronovičs (5), Martijs Krakops (4,5), Edvards Gaidis (4,5), Daniils Nazarovs (4,5) un Rihards Babris (4,5).

U-12 pusfinālā labākais bija Artjoms Tolmačovs, kurš uzvarēja visus savus pretiniekus. Ceļazīmes uz finālu ieguva arī Marats Francs (6), Iļja Kuprijans Testeļecs (4,5), Aleksandrs Karasevičs (4), Roberts Rezņiks (4) un Gustavs Rupais (4).

Savukārt visvecākajā no šīm četrām grupām (U-14) pirmo vietu ar 6 punktiem ieņēma Pāvels Sokolovskis (1540). Finālā cīnīsies Zorans Krīks (5,5), Dmitrijs Joņins (4,5), Ivans Mjatežs (4,5), Rafaels Spiridovskis (4,5), un Andrejs Pidgora (4,5).

Pēc divām nedēļām Rīgas Šaha federācijas telpās pusfināla batālijas sāksies U-16 un U-18 vecuma zēniem. Fināls paredzēts martā, un tā norises vieta kļūs zināma tuvākajā laikā.

Visi U-8 grupas laureāti. Foto: Agapi Ter-Avetisjana