"Latgales rudenī" uzvar Baltkrievijas, Latvijas un Ukrainas šahisti

14.10.2019

Svētdien Daugavpils šaha un dambretes klubā noslēdzās nu jau sešpadsmitais tradicionālais festivāls "Latgales rudens". Galvenajā no turnīriem (A) jau trešo gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva lielmeistars no Baltkrievijas Jurijs Tihonovs (2395).

Turnīra vienīgais lielmeistars Tihonovs septiņās kārtās ieguva sešus punktus – piecas uzvaras un divi neizšķirti. Otrais ar 5,5 punktiem finišēja FIDE meistars no Ukrainas Dmitrijs Konoņenko (2265), bet nākamās septiņas pozīcijas atkal ieņēma baltkrievi. Uz goda predestāla trešā pakāpiena ar 5 punktiem tika Aleksandrs Sarbajs (2125). 24 dalībnieku konkurencē labākais no Latvijas pārstāvjiem bija mājinieks Vjačeslavs Savčenko, kurš ar 4 punktiem noslēdza labāko desmitnieku. Pozīciju zemāk ierindojās turnīra labākā daiļā dzimuma pārstāve Anna Kazmerika (1521).

Turnīrā B, kas tāpat kā A, bija septiņās kārtās un ar klasiskā reitinga aprēķinu, taču domāts 2004.gadā dzimušajiem un jaunākiem bērniem, visus pārsteidza 10 gadus jaunā mājiniece Sofja Vasiļjeva (1155).  kurai bija tikai devītais starta reitings. Viņa ne tikai uzvarēja sacensībās (5,5 no 7), pieveicot vairākus par sevi vecākus šahistus, bet arī palielināja savu reitingu par 120 punktiem. Pa 5 punktiem ieguva un attiecīgi nākamās vietas ieņēma Jans Dubovskis (Baltkrievija, 1442) un Emīls Tabors (1596).

9 kārtu C turnīrā 8,5 punkti baltkrievam Makaram Navumenkam (1355). 7,5 Zaharam Šuļakam (Baltkrievija, 1172), bet trešais ar 6,5 finišēja mājinieks Raimonds Jakubsevičus (1287).

Visu turnīru dalībnieki sestdien piedalījās kopīgā blicā, pulcējiot 40 šahistus no piecām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. "Latgales rudens 2019" uzvarētāju ģeogrāfiju paplašināja FM Dmitrijs Konoņenko (Ukraina, 2206), kura kontā 7,5 punkti no 9. Pa puspunktu no viņa atpalika Aleksandrs Sarbajs (Baltkrievija, 1936), Vjačeslavs Savčenko (1533) un Antons Bezensons (Baltkrievija, 1743).

Festivāla turnīru balvu fonds bija 500 eiro plus vēl daudz vērtīgu balvu un kausu aptuveni tādā pat vērtībā.

Visi turnīri, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Visi balvu saņēmēji: A, B, C, D