Latvijas sieviešu šahā papildinājums – WFM Jūlija Gorožankina

06.03.2019

1993.gadā dzimusī sieviešu FIDE meistare Jūlija Gorožankina (2069), kura līdz šim pārstāvēja Krieviju, nu pārnākusi uz Latvijas federāciju. Mūsu valsts aktīvo sieviešu šahistu reitingā viņa noslēdz labāko desmitnieku.

Kā pastāstīja pati Jūlija, viņa ir dzimusi mazā pilsētiņā pie Kazaņas. Pēc skolas beigšanas devusies uz kaimiņvalsti Minsku, kur mācījusies Baltkrievijas Valsts universitātē. Pēc pieciem studiju gadiem ieguvusi ekonomistes diplomu, vēl diviem – programmētājas.

Rīgā viņa pirmo reizi viesojās kā tūriste un šī pilsēta viņai ļoti patikusi, tādēļ nolēmusi savu dzīvi saistīt ar Latvijas galvaspilsētu. Pēc kāda laika viņai izdevies atrast darbu šeit un nu jau vairāk nekā nekā gadu viņa šeit dzīvo un strādā kādā uzņēmumā par programmētāju-analītiķi. Tā kā darbs un mājas viņai ir Latvijā, Jūlija nolēma pieņemt arī uz Latvijas šaha pilsonību. Viņa Latvijā jau ir piedalījusies vairākos turnīros – "RTU Open", "Termo Eko Cup" u.c.
 
Klasiskā šaha augstākais reitings viņai bija 2143, kas fiksēts 2012.gada martā. Šobrīd Latvijas jaunā sportiste atkal ir nolēmusi aktīvāk pievērsties šaham un atgriezties savā labākajā līmenī. Jūlija Gorožankina paredzējusi spēlēt Latvijas sieviešu čempionātā, kas sāksies jau aprīļa beigās, grib kļūt par starptautisko meistari (normas viņai vēl nav) un tikt arī Latvijas olimpiskajā izlasē.

Gorožankina ir otrā šahiste, kas no citas valsts pārnākusi uz Latviju. Pirmā bija WIM Olga Dolgova (2233), kura arī pārnāca no Krievijas. Tas notika 2014.gadā. Tiesa, klasiskajā šahā viņa Latviju tā arī ne reizi nav pārstāvējusi.