Jaunajiem šahistiem labākā vieta pasaules čempionātos kopš 2009.gada

26.09.2017
Arsens Bataševs. Foto - Diāna Matisone

Urugvajas galvaspilsētā aizvadīts pasaules čempionāts jauniešiem vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, kurā startēja arī deviņi Latvijas sportisti. Labāko vietu no mūsējiem negaidīti ieņēma Arsens Bataševs (2058), kurš ar 6,5 punktiem no 11 iespējamajiem U-16 grupā ieņēma augsto 20.vietu.

Bataševs bija vienīgais no Latvijas šahistiem, kuram pēdējā kārtā izdevās izcīnīt uzvaru. Tatjanas Voronovas audzēknis panākumu pēdējā kārtā ar baltajām figūrām guva pret reitingā daudz augstāku vācieti FM Aleksandru Rīsu (2353). Pērn Eiropas čempionātā savā vecuma grupā Bataševs ierindojās tikai 110.vietā, bet savā pēdējā pasaules čempionātā viņš bija 135.pozīcijā.

Bataševa ieņemtā vieta ir augstākā mūsu valstij pasaules čempionātos kopš 2009.gada, kad Toms Kantāns, kurš šobrīd jau kļuvis par lielmeistaru, ieņēma 19.vietu.

Vēl Montevideo 23.vietā ar 5,5 punktiem palika Elizabete Limanovska (2071) U-18 grupā meitenēm. 33.vieta un otra labāko punktu summa (6) no mūsējiem bija U-14 grupas spēlētājam Grigorijam Morozli (1807). Šajā pašā vietā, bet ar 5,5 punktiem, ierindojās Klāvs Stabulnieks (2147) U-18 grupā, diemžēl, zaudējot pēdējās divas partijas. Labāko četrdesmitniekā vēl iekļuva māsas Golstas U-14 vecuma grupā meitenēm. Madara ar 5,5 punktiem bija 35., bet Ramona ar 5 punktiem – 36.vietā.

U-18 grupā Rebeka Atte (1590) ar 3 punktiem ieņēma 45.vietu, Alise Tiseļskaja (1394) ar 3,5 punktiem U-16 grupā palika 56. pozīcijā, bet Roberts Sevastjanovs (1604) šajā pašā grupā zēniem ierindojās 66.pozīcijā – 3,5 punkti.

Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Atgādināsim, ka U-8, U-10 un U-12 čempionāts pirms tam notika citā Dienvidamerijas valstī Brazīlijā. Tur piedalījās pieci Latvijas jaunie spēlētāji, kas parādīja vienmērīgu sniegumu un ieguva 4 un 4,5 punktus. Labākā vieta bija 39., kurā ierindojās Marija Krasiļņikova (U-8), zaudējot pēdējās piecas partijas pēc kārtas.