"RTU Open" pēc sestās kārtas pārliecinošs līderis ukrainis Oņiščuks

11.08.2017

Ziemeļeiropā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2017", kas sākās pirmdien, tuvojas noslēgumam. Pēc sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā vadībā izvirzījies viens līderis – turnīra 7. numurs Ukrainas lielmeistars Vladimirs Oņiščuks, kurš uzvarējis visas sešas partijas.

Par puspunktu atpaliek cits Ukrainas pārstāvis un turnīra lielākā pārsteiguma autors, starptautiskais meistars Sergejs Pavlovs. Vēl par puspunktu atpaliek astoņi šahisti, starp kuriem ir arī divi favorīti no Izraēlas – Iļja Smirins un Tamirs Nabatijs. Labākajiem Latvijas pārstāvjiem Ņikitam Meškovam, Aleksejam Širovam un Oļegam Krivonosovam – 4,5 punkti katram un dalītas 11. – 41. vietas. Jāpiebilst, ka Ņikita Meškovs un Aleksejs Širovs šodien cīnīsies savā starpā.

"Baltic Law Offices Open" jeb B turnīrā ir trīs līderi – Latvijas pārstāvis Nikolajs Katišonoks, baltkrieviete Natālija Popova un Krievijas pārstāvis Jurijs Maļiņins, kuriem katram ir pieci punkti sešās kārtās. Ar 4,5 punktiem seko deviņi šahisti.

"RTU Open 2017" šogad notiek septīto reizi, un tā programmā iekļauti pieci turnīri. A turnīrā piedalās 319 dalībnieki no 41 valsts, B turnīrā piedalās 88 šahisti, savukārt C un D turnīros, kas sākās vakar plkst. 19, – 139. Šodien plkst. 17 sāksies arī īpaši amatieriem pielāgotais E turnīrs, kam šobrīd pieteikušies 123 šaha spēles entuziasti.

Klasiskā šaha turnīru apbalvošana notiks svētdien, 13. augustā, plkst. 18.30, bet pēc tās norisināsies festivāla noslēdzošais pasākums – ātrspēles turnīrs.

Pērn "RTU Open 2016" par galvenā turnīra uzvarētāju kļuva Ukrainas pārstāvis Martins Kravtsivs, savukārt Latvijas izlases dalībnieks Arturs Neikšāns ierindojās trešajā vietā.

Vairāk par festivālu — "RTU Open 2017" mājaslapā rtuopen.lv. Līderu spēļu tiešraidēm līdzi var sekot "RTU Open 2017" mājaslapā un LŠF mājaslapā sahafederacija.lv. Skatītājiem ieeja festivālā ir bez maksas.

Festivālu  organizē RTU un LŠF. Atbalsta – RTU, Starptautisko izstāžu centrs Ķīpsalā, "Baltic Law Offices", Rīgas dome, "Riga Islande Hotel".