Ņikita Meškovs izpildījis otro lielmeistara normu!

02.03.2017

Jūrmalā, viesnīcā "Semarah Lielupe" notiekošajā GM normas turnīrā savu otro lielmeistara normu izpildījis mūsu starptautiskais meistars Ņikita Meškovs (2490). Ceturtdien kārtu pirms beigām viņš nospēlēja neizšķirti ar FM Jonasu Bjerru (Dānija, 2355), un ar to pietika, lai spertu soli tuvāk kārotajam titulam.

Pēc septiņām kārtām Meškovs bija iekrājis 6 punktus (piecas uzvaras un divi neizšķirti). Normai vajadzēja tikai puspunktu divās partijās. Spēlējot ar baltajiem pret Bjerru, mūsu starptautiskais meistars bija gatavs cīnīties arī par uzvaru, taču dānis piedāvājis neizšķirtu, un, lai lieki neriskētu ar normas iegūšanu, tas tika arī pieņemts.

Ņikita Meškovs pēc šī svarīgā notikuma atzina, ka ir labi sagatavojies šim turnīram. Pirms tā bija daudz strādājis pats un palīdzējis arī treneris, lielmeistars Arturs Neikšāns. Turnīrā centies maksimāli izmantot savas iespējas, spēlējis ar pilnu atdevi pret visiem, nedomāja par rezultātu, bet izbaudīja šahu. Tas arī nesa augļus - otro lielmeistara normu. Pirmo viņš izpildīja 2015.gada jūlijā Naidorfa memoriālā Polijā.

Meškovs: "Esmu pārliecinātāks par sevi un savu sniegumu daudz vairāk kā jebkad; pat tad, kad mans reitings bija lielāks. Šobrīd spēlēju jau lielmeistara līmenī, nevis tikai kā starptautiskais meistars, kas grib kļūt par lielmeistaru."

Tuvākajos plānos ir izpildīt trešo, pēdējo, normu pēc iespējas ātrāk. Tas var būt jau šī mēneša beigās Viļņā, kur notiks Baltijas zonālā turnīra otrais posms, gan Latvijas čempionātā, gan Eiropas čempionātā Minskā, kur, iespējams, startēs arī Igors Kovaļenko, Arturs Neikšāns un Toms Kantāns, gan arī Baltijas zonālā turnīra trešajā posmā Liepājā. Meškovs neslēpj, ka grib nostipināt arī savu vietu Latvijas izlasē, ar kuru pērn viņš piedzīvoja debiju olimpiādē.

Visi GM normas turnīra dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.