WFM Renāte Vidruska no Zagrebas atved labākās dāmas balvu

17.12.2023
WFM Renāte Vidruska rapida pirmajā kārtā sacenšas ar IM Božanu Maksimoviču (2519) no Bosnijas un Hercegovinas.

Sestdien Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā noslēdzās Eiropas čempionāti ātrajā šahā un ātrspēlē, kuros kopumā piedajās gandrīz 700 dalībieku no 41 federācijas. Latviju pārstāvēja FM Iļja Semjonovs un WFM Renāte Vidruska.

Čempināts sākās ar rapidu. Tā balvu fonds bija 30 000 eiro un divās dienās dalībniekiem nācās aizvadīt Šveices sistēmas 11 kārtas ar apdomas laiku 15 minūtes partijai plus 10 sekundes par gājienu.

Semjonovs (2244) izcīnīja 6 punktus un ierindojās 140 vietā no no 436 startējušajiem, bet Vidruska (1970) 4,5 punktiem ieņēma 321.pozīciju.

Par čempionu ar 9,5 punktiem kļuva Serbijas pārstāvis GM Aleksejs Sarana (2649), bet no viņa puspunktu atpalika GM Haiks Martirosjans (Armēnija, 2634) un GM Bogdans Daniels Deacs (2623) no Romānijas.

Blicā šahistiem priekšā stāvēja Šveices sistēmas 13 kārtas ar apdomas laiku 3 minūtes partijai plus 2 sekundes par gājienu. Balvu fonds bija 15 000 eiro.

Ļoti labs sniegums izdevās Vidruskai, kuras sākuma reitings (1880) bija 369. labākais no 555 startējušajiem. Mūsu šahiste sacensību gaitā pieveica vairākus dalībniekus ar labākiem reitingiem un tituliem, arī FIDE meistaru Vitāliju Promišļanskiju (Ukraina, 2185) un starptautisko meistaru Aleksandru Savonoviču (2352) no Bosnijas un Hercegovinas, kā rezultātā viņa ar 8 punktiem ieņēma 106.vietu. Vidruska tādējādi paaugstināja savu blica reitingu par 109,2 punktiem un ieguva arī galveno sieviešu balvu!

Jāpiebilst, ka daiļā dzimuma vērtējumā puspunktu vairāk ieguva tikai 8 gadus jaunā indiešu brīnummeitene Bodhana Sivanandana (1944) no Lielbritānijas, kura pirms diviem mēnešiem visas sāncenses pieveica pasaules čempionātā klasiskajā šahā. Taču viņai Zagrebā tika labākā grupas U-12 pārstāvja balva.

Iļja Semjonovs (2292) ar 7 punktiem ieņēma 220.vietu. Par čempionu ar 11,5 punktiem kļuva čehu lielmeistars Dāvids Navara (2661), 11 punkti leģendārajam GM Vasīlijam Ivančukam (Ukraina, 2678), bet trešais ar 10,5 finišēja GM Deniss Kadričs (Melnkalne, 2591).

Rezultāti apskatāmi chess-results.com, bet turnīra oficiālā mājaslapa ir hrvatski-sahovski-savez.hr.

FM Iļja Semjonovs cīņā ar leģendāro lielmeistaru Vasīliju Ivančuku.