Rēzeknes šahistiem panākumi turnīrā Rokišķos

14.10.2016

Aleksandrs Vasiļkovs informē, ka 8.oktobrī Rēzeknes Šaha kluba un bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji (kopā astoņi šahisti) visai sekmīgi piedalījās Rokišķu rajona pašvaldības mēra kausa izcīņā šahā.

Pēc kaimiņvalsts šaha entuziastu aicinājuma kaujas notika gleznainajā vietā – Rokišķu novada muzejā, grāfu Tigenhauzu muižā. Uz turnīru sabrauca prāta spēles cienītāji no tuvākām Lietuvas pilsētām, kā arī Jēkabpils un Maltas pagasta sportisti.

Grupā "A" par vairākām godalgām cīnījās 44 cilvēki, pusaudži no 13 gadu vecuma kopā ar pieaugušajiem. Grupā "B" spēlēja 36 bērni vecumā līdz 12 gadiem.

Pēc 9 kārtām ar 7,5 punktiem galveno trofeju – mēra kausu – izcīnīja FIDE meistars Andris Starostīts no Rēzeknes. Sudraba medaļa nacionālam meistaram Guntim Jankovskim no Jēkabpils (7 punkti). Pie bronzas tika maltietis Dainis Viļums (6,5 punkti), viņa novadnieks Anatolijs Jasinskis ar 6 punktiem bija trešais labākais ieskaitē "senioriem 50+". Rēzeknes BJSS audzēknis Juris Siliņš ar 5 punktiem ieskaitē "jaunieši līdz 16 gadiem" tika apbalvots ar bronzas medaļu. Jaunākajā vecuma grupā teicamu rezultātu uzrādīja Jekaterina Smirnova no Rēzeknes BJSS – otrā labāka starp meitenēm līdz 12 gadiem (6 punkti un 5.vieta kopvērtējumā). Maltietei Kristīnei Gruznovai – kauss un zelta medaļa vērtējumā meitenēm līdz 8 gadiem. Vēl trīs laureātes Rokišķos no Jēkabpils: Sarnovska Eira - otrā labākā starp dāmām (17 g. un vecākas); Stulpiņa Liāna – otrā starp meitenēm līdz 16 g. vec.; Nijazi Līna – trešā starp meitenēm līdz 16 g. vec.

Aleksandrs Vasiļkovs: "Vēlu vakarā, ar gaišām emocijām, galveno kausu, skanošām medaļām un glaunos rāmīšos ieliktajiem diplomiem mēs atgriezāmies mājās. Ceļā mūs sasniedza vēl viena patīkama ziņa. Pilsētas sporta skolas audzēkne Anna Kazmerika spēlējot pie 5.galdiņa ar 4,5 punktiem no 7 palīdzēja Daugavpils komandai "Daugava Chess" Kuldīgā izcīnīt kausu un zelta medaļas 20 komandu konkurencē ātrā šaha sacensībās (bērniem līdz 12 gadiem) "Rumbas kauss 2016"."