Aizvadīts lielākais šaha turnīrs Siguldas vēsturē

02.10.2016
Foto - Sandra Harlinska

Ar Latvijas izlases dalībnieka starptautiskā meistara Ņikitas Meškova uzvaru 2. oktobrī noslēdzās 5. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā, informē sacensību organizētājs Visvaldis Gercāns.

Turnīrs pulcēja nebijuši lielu dalībnieku skaitu – pavisam uz Siguldas čempionātu bija ieradušies 136 šahisti no 7 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Polijas. Iepriekšējā, 4. Siguldas šaha čempionātā pirms gada startēja 117 šahisti. Sacensībās piedalījās arī nesen pasaules šaha olimpiādē Baku startējušās valsts izlases dalībnieces lielmeistares Dana Reizniece-Ozola, Laura Rogule un Ilze Bērziņa. Čempionātam bija izteikti demokrātisks raksturs – vienā turnīrā startēja gan iesācēji, gan lielmeistari.

Turnīrs noritēja divu dienu spraigās cīņās un nevienam no dalībniekiem neizdevās izvairīties no vismaz viena zaudējuma. Kopvērtējumā ar 9,5 punktiem no 11 iespējamiem uzvaru izcīnīja rīdzinieks Ņ. Meškovs, otro vietu ar 9 punktiem ieguva FIDE meistars no Krievijas Valentīns Vlasovs, bet trešo ar 8,5 punktiem starptautiskais meistars Toms Kantāns no Garkalnes.

Sacensību noslēgumā skolotāja Ulda Deisona speciālbalvu labākajam Siguldas novada skolniekam pasniedza Latvijas šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš. Ar iegūtiem 4 punktiem balvu šogad izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieks Māris Miglinieks. Atsevišķā Siguldas novada šahistu vērtējumā labākais bija Visvaldis Gercāns, otrais Ivars Jēkabsons un trešajā vietā Sandra Harlinska. Sandra Harlinska arī ieguva Eiropas parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa speciālbalvu – braucienu, lai iepazītos ar Eiropas parlamentu Briselē.

Sacensību noslēgumā Latvijas šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš minēja, ka federācija augstu vērtē Siguldas čempionāta norisi un ir pieņēmusi lēmumu nākamgad atbalstīt turnīra rīkošanu.

Siguldas atklātā čempionāta rīkošana varēja notikt, pateicoties atbalstam, ko sniedza Siguldas novada dome, SIA "Datorika", SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" un z/s "Pīlādži".

Turnīra tiesāšanu sekmīgi veica tiesnešu brigāde – Alberts Cimiņš un Aivars Laizāns.

Rezultātu tabula skatāma te.