Pasaules jauniešu čempionāts pietuvojies savam ekvatoram

28.09.2016

Krievijas pilsētā Hantimansijskā notiekošajā pasaules čempionātā šahā vecuma grupās no U-14 līdz U-18 aizvadītas piecas spēļu kārtas. Otrdiena bija brīvdiena, bet trešdien jaunie spēlētāji sēdīsies pie galdiņiem, lai iesāktu turnīra atbildīgāko posmu - pēdējās sešas partijas.

Par to, kā mūsējiem veicas, stāsta treneris un delegācijas vadītājs Verners Putka: "Turnīrs tuvojas ekvatoram – aiz muguras ir piecas kārtas un atpūtas diena. Līdz pirmajam galdiņam bija aizspēlējies Iļja Semjonovs vecuma grupā līdz 14 gadiem (3 no 3). Ceturtajā partijā viņam pretim nāca turnīra pirmais numurs Andrejs Jesipenko (Krievija). Diemžēl, ātrs un pārsteidzīgs lēmums atteikties no spriedzes uzturēšanas partijā, izdarot zirga nomaiņu pret laidni, noveda pie nepieciešamības ilgstoši aizstāvēties un zaudējuma pēc 5,5 stundu ilgas cīņas. Tikpat ilgi arī trešajā kārtā cīnījās Klāvs Stabulnieks, arī aizstāvēja sliktāku pozīciju, un arī beigās nokļūdījās.

Turnīra tiešraidē var aplūkot katras grupas pirmo četru galdiņu spēles un piektajā kārtā I. Semjonovs pie trešā galdiņa tikās ar itāli Mateo Picanti, kuram gan mazāks reitings nekā Iļjam. Taču tika novēlots uzrāviens centrā un pretinieka vājuma nofiksēšana noveda pie ātra zaudējuma. Tagad Iļja ir apņēmības pilns atgriezties pie elektroniskajiem (pirmajiem) galdiņiem.

Margarita Parhomenko trešajā un K.Stabulnieks piektajā kārtā uzvarēja pretiniekus ar krietni augstākiem reitingiem un tikai tas, manuprāt, ir viens no priekšnoteikumiem, kas ļauj uz kaut ko cerēt. Otrs priekšnoteikums ir stabila punktu vākšana pret spēlētājiem ar zemākiem reitingiem. Trešais un, iespējams, svarīgākais aspekts ir laba spēle konkrētajā turnīrā un konkrētajā partijā.
Un tā, pēc 5 kārtām no 11 visaugstāk no Latvijas komandas ir I. Semjonovs – 19.vieta no 75 dalībniekiem. M.Parhomenko 32.vieta no 52 dalībniecēm un K.Stabulnieks 41.vietā no 88"