Turnīrs "Superšahiste" kļūst arvien populārāks

25.09.2016
Foto - Gunārs Gertners

Nedēļas nogalē Rīgas Šaha skolā aizvadīts nu jau par tradicionālu kļuvušais meiteņu turnīrs "Superšahiste". Ar katru gadu tas kļūst arvien populārāks. Šoreiz divās vecuma grupās kopumā sacentās 67 dalībnieces no Rīgas, Liepājas, Kuldīgas un Rēzeknes.

Īpaši meitenēm izveidotā turnīra galvenais moto ir piesaistīt daiļā dzimuma pārstāves šaham un dot iespēju viņām sacensties, informē viena no organizatorēm, trenere Līga Ungure. Un šos izveidotais modelis labi darbojas. Vēl pie tam pirmo gadu šis turnīrs bija ar FIDE ātrā šaha reitingu.

Vecuma grupā līdz 2004.dzimšanas gadam piedalījās 54 dalībnieces. Pirmās trīs vietas ieņēma Emili Lele (Rīga), Anna Kazmerika (Rēzekne) – par 6,5 no 7, un Jekaterina Hlopkova (Rīga) – 5,5. Balvu kā labākās II sporta klases pārstāve ieguva Sofija Sergejeva (Rīga), III sporta klases – Darja Jerikalova (Rīga), IV – Elinda Kravinska (Kuldīga), iesācējas – Nellija Jēkabsone (Kuldīga).

Vecākā grupa (2004.–1999.dz.g.) pulcēja 13 šahistes (skaits varēja būt lielāks, bet dažas aizņemtas Rīgas, dažas – pasaules jauniešu čempionātā). Uzvarēja Rebeka Atte (Rīga) – 6,5 punkti no 7, aiz sevis atstājot Elisu Granovsku (Rīga) – 5,5 un Eviju Brikmani (Liepāja) – 5. Alisei Mendei (Rīga) tika balva kā labākai II sporta klases pārstāvei, Paulai Jirgensonei (Rīga) – IV sporta klases, bet Kristiāna Čakste (Rīga) – iesācēja.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit: A grupa, B grupa

Foto - Gunārs Gertners
Foto - Gunārs Gertners
Foto - Gunārs Gertners
Foto - Gunārs Gertners
Foto - Gunārs Gertners