Jaunie šahisti uzsākuši cīņas par Latvijas čempionu tituliem

11.03.2019
Foto - Edgars Ungurs

Pirmdien Rīgas Šaha skolā pie galdiņiem sēdās 50 zēni, bet Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā to pašu darīja 65 meitenes, lai līdz piektdienai noskaidrotu Latvijas čempionus kopumā 11 kategorijās (5 zēniem un 6 meitenēm), un sadalītu ceļazīmes uz pasaules un Eiropas čempionātiem.

Visi zēnu čempionāti aizrit pēc vienādiem noteikumiem un principiem: apļa sistēma, 10 dalībnieki, klasiskais šahs (90+30), FIDE reitinga aprēķins. U-8 čempions (Romāns Tolmačevs) tika noteikts jau iepriekš, tādēļ cīņas rit U-10, U-12, U-14, U-16 un U-18 grupās. Salīdzinot ar pērno gadu, ierindā ir tikai trīs čempioni, pie kam visi mainījuši vecuma grupas. U-10 zelta medaļas īpašnieks Georgijs Germanovs (1553) šogad spēlē U-12, Jevgēņijs Spriņģis (1607) no U-12 pacēlies uz U-14, bet Daniils Horobrijs (1945) – uz U-16.

2018.gada U-8 čempions Arsēnijs Derbenevs šogad nespēlēja U-10 pusfinālā, tādēļ arī netika finālā, savukārt Fjodors Poļakovs no U-18 grupas ir izaudzis.

Pavisam cits nespēlēšanas stāsts ir ap Iļju Semjonovu. Viņš pieņēma lēmumu nepiedalīties U-18 čempionātā divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, Semjonova reitings 2401 ir krietni pārāks par katru no pretiniekiem – grupā vidējais ir 1902. Otrkārt, jau 17.martā Skopjē sākās Eiropas čempionāts pieaugušajiem, kurā mūsu jaunais talants nolēmis startēt. Tādēļ Latvijas U-18 čempionāts viņam par labu nenāktu.

Kā allaž, meiteņu čempionāti izspēles ziņā ir daudzveidīgāki. Tā, U-18 grupā spēlē tikai piecas dalībnieces, bet U-10 – sešpadsmit. Dažādās vecuma grupās ierindā ir piecas no 2018.gada uzvarētājām – Marija Kuzņecova, Ieva Valeine, Agnesa Stepania Teravetisjana, Anna Kazmerika un Ramona Golsta. Nespēlē tikai septiņkārtējā čempione Elizabete Limanovska, kura vairs nav jauniešu vecumā. Un tikai Teravetisjana var aizstāvē čempiones titulu tajā paša grupā kur pērn – U-12

Savdabīgi, ja pirms gada dvīņumāsas Golstas spēlēja dažādās vecuma grupās (U-16 un U-18), tad tagad notiek gluži tas pats, tikai māsas apmainījušās vietām. Madara Golsta pēc viena U-18 grupā pavadīta gada atgriezusies U-16, bet vecākajā grupā šogad startē Ramona. Tas darīts tādēļ, jo Madara šogad pasaulē vai Eiropā grib spēlēt U-16, nevis U-18 kā pērn, bet Ramona labprāt cīnās no māsas atsevišķā turnīrā, nevis kopā.

Jāatzīmē, ka pēc gada izlaišanas Latvijas meiteņu čempionātā startē viena no Latvijas līderēm Dana Vambute.

Visi turnīri, dalībnieki un rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Foto - Edgars Ungurs
Foto - Edgars Ungurs
Foto - Edgars Ungurs
Foto - Edgars Ungurs
Foto - Edgars Ungurs