Vladimirs Fedosejevs: Šogad gribu kļūt par Krievijas čempionu

06.08.2016

Rokādes "Open" turnīra uzvarētājs, viens no savas valsts labākajiem jaunās paaudzes lielmeistariem Vladimirs Fedosejevs neslēpj, ka viņa mērķi ir auguši un šogad viņš nopietni gatavojas novembrī Novosibirskā paredzētajam Krievijas čempionāta superfinālam, kurā viņš grib ne tikai labi nospēlēt, bet arī uzvarēt.

"Liepājas rokādē" Fedosejevs spēlē pirmo reizi, un ir ļoti apmierināts gan ar turnīra atmosfēru un organizatorisko līmeni. Viņš ieradzās ar autobusu no Sanktpēterburgas sava trenera, FIDE pasaules eksčempiona Aleksandra Halifmana aicināts. Kopā ar Halifmanu viņš trenējas jau piecus gadus un par saviem pēdējiem panākumiem ir pateicīgs tieši viņam. Šajā laikā, kā pats atklāj, ir ieguvis arī daudz augstāku šaha kultūru.

"Open" turnīrā Fedosejevs izcīnīja 12,5 punktus no 13 iespējamajiem, un savu ātrā šaha reitingu (2720) pacēla par 49 punktiem, kas viņu šobrīd pasaulē ierindotu jau 12.vietā! Savu labo sniegumu openā viņš skaidro ar to, ka kristiskos brīžos spēlējis daudz labāk par pretiniekiem, jutis sevī pārliecību un brīžiem arī veicies. Liepājā viņš aizvadīja savu šogad pirmo ātrā šaha turnīru.

1995.gadā dzimušais Fedosejevs Latviju regulāri apmeklē kopš 12 gadu vecuma. Pirms trīs gadiem viņš ir spēlējis arī Latvijas komandu čempionātā "Termo-Eko" vienības sastāvā, piedalījies arī citos, pārsvarā ātrā šaha, turnīros, Limbažos, V. Petrova memoriālā. Ļoti patīk Rīga, Jūrmala, un nu arī Liepāja, attieksme pret cilvēkiem, šahistiem.

Līdz Krievijas superfinālam viņam paredzēts vēl tikai viens turnīrs Apvienotajos Arābu Emirātos. Pēc tam būs tikai gatavošanās Krievijas superfinālam. Klasiskā šaha reitings viņam ir 2670 (71.vieta pasaulē), bet Fedosejevs ir pārliecināts, ka drīz "pārkāps" 2700 punktu slieksni.

Viņš ir arī viens "Liepājas rokādes" superturnīra, kas notiek sestdien un svētdien, favorītiem.