Tilžā aizvadīts starptautisks šaha turnīrs

12.03.2019

Aizvadītajās brīvdienās Tilžā norisinājās Balvu novada atklātais 2019.gada šaha turnīrs, kurš trijās grupās pulcēja 43 dalībniekus. Sacensības izvērtās par starptautiskajām, jo tika pārstāvētas trīs valstu federācijas.

Visos turnīros bija 7 kārtas ar laika kontroli 40 minūtes + 15 sekundes. Kungu un jauniešu grupā tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings.

Galvenā balva – zelta kauss un čempiona tituls tika Balvu novada pārstāvim Kasparam Circenim (6,5 punkti). Otrais – maltietis Dainis Viļums (5,5 p). Pagājušā gada uzvarētais, turnīra reitinga favorīts lietuvietis MK Laimutis Mikenas (1911) palika trešais (5 p). Jauniešu ieskaites rezultāti: U21 grupā labākais – Jegors Leonovs no kluba "Daugava Chess" (5 p.), otra vieta pitalovietim Kirilam Baibarackim, trešajā pozīcijā Aleksandrs Kuļņevs no Pleskavas (abiem 4 punkti); U16 grupā 1.vieta rīdziniekam Markusam Rižovam  (5 punkti), otrais – maltietis Edvards Štekels, trešais – rēzeknietis Maksims Šestakovs (abiem 4 punkti); U12 grupā 1.vieta ar absolūtu rezultātu deviņgadīgajam talantam no Tilžas Martijam Krakopam, otrais –  daugavpilietis Raimonds Jakubsevičus (5 p.), trešajā pozīcijā ar 3,5punktiem Vjačeslavs Kirilovs no Maltas.

Dāmu grupā izspēlējot pēc riņķa sistēmas 7 spēles, ar absolūtu rezultātu uzvarēja Jekaterina Smirnova. Otrajā vietā ar 5 punktiem – Žanete Kluša  (abas meitenes no Rēzeknes novada). Bronzas kauss (4,5 punkti) tika Rebekai Ločmelei no Tilžas.

Ar medaļām tika apbalvoti 4.–6.vietu ieguvēji katrā grupā un piemiņas veltēm pārējie spēlētāji. Pateicības vārdi turnīra organizatoram Jānim Melnim, Tilžas vidusskolas un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī Balvu novada Sporta centram.

Rezultāti: Turnīrs A, Turnīrs B, Turnīrs C

Turnīra galvenais tiesnesis NA A.Vasiļkovs