Komandu čempionātā pēc pirmā posma vadībā "Maxon&Co"

18.02.2019
Foto - Ivans Koļesņikovs

Rīgas Šaha skolā 16. un 17.februārī notika šī gada Latvijas komandu čempionāta I posms. Turnīrā piedalās 10 komandas, kas aizvadīs 1 apļa turnīru pie 5 galdiņiem, no kuriem viens ir dāmu. Laika kontrole ir 90 minūtes uz visu partiju, plus 30 sekundes par katru izdarīto gājienu, informē sahaskola.lv.

Šajā posmā tika izspēlētas trīs kārtas, kurās visvairāk punktu ieguva jauno spēlētāju komanda "Maxon&Co", kura guva uzvaras visos trijos mačos un līdz ar to ir ieguvusi 6 komandu punktus.

Ļoti principiālā mačā tikās pērnā gada pirmo divu vietu ieguvējas, "Termo Eko/RŠF" un "Rīgas Tehniskā universitāte", kas ir dominējušas šajā turnīrā iepriekšējos 10 gadus. Līdzīgā un spraigā mačā tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 2,5:2,5. Ar divām uzvarām un vienu neizšķirtu 5 punktus ir ieguvušas trīs komandas, jau minētās "Termo Eko/RŠF" un "Rīgas Tehniskā universitāte", kā arī "Ventspils", ziņo Rīgas Šaha skola.

Individuāli pa 3 punktiem trijās partijās guva mūsu Artis Alainis (1829) no komandas "Rīgas Šaha skola-Nākotne", kā arī baltkrieviete Olga Badelka (2394) no "Maxon&Co" un ukrainiete Olga Babija (2293) no Ventspils vienības.

No šīs četrotnes sešiem savstarpējiem mačiem pagaidām ir aizvadīts tikai viens, tāpēc izšķirošie notikumi vēl ir tikai gaidāmi. II posms notiks 8. un 9. jūnijā, bet noslēdzošais III posms būs 12. un 13. oktobrī.

Kopumā nedēļas nogalē pie galdiņiem sēdās 63 šahisti. Visas komandas, dalībnieki un rezultāti apskatāmi vietnē chess-results.com.

Partijas PGN formātā: 1.kārta, 2.kārta, 3.kārta.