Uz finālu brauks Ivars Bērziņš, uz pusfinālu – Staņislavs Meļihovs

17.02.2019

Svētdien Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha klubā noslēdzies Latvijas vīriešu čempionāta Kurzemes reģionālās atlases turnīrs. 18 dalībnieku konkurencē uzvarēja Ivars Bērziņš (2215), kurš bija labākais arī pērn, bet otro vietu ieņēma Staņislavs Meļihovs (1689).

Kurzemes reģionālā atlase, kas tradicionāli notiek Liepājā, pulcēja 16 mājiniekus plus pa vienam Rīgas un Kuldīgas pārstāvim. Septiņās rapida kārtās ar apdomas laiku 40+20 galvenais reitingfavorīts Ivars Bērziņš (2215) apspēlēja visus savus pretiniekus un ieguva vienīgo ceļazīmi uz finālu. Pirms turnīra faktiski intriga bija tikai par to, kurš izcīnīs vietu uz pusfinālu. Tā tika liepājniekam Meļihovam (1689), kura kontā 5 punkti. Aiz viņa ar 4,5 punktiem ierindojās spēlētāji ar Latvijas čempionātu finālu pieredzi – mājinieks Vitālijs Daškevičs (1941) un kuldīdznieks Arturs Feldmanis (1951).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas vietnē chess-results.com.

Meļihovs otro vietu Kurzemē nodēvēja par viņš lielāko panākumu līdzšinējā karjerā, un apstiprināja, ka uz Latvijas čempionāta pusfinālu noteikti brauks, arī lai iegūtu klasiskā šaha reitingu.

Senioru vērtējumā medaļas un diplomus saņēma rīdzinieks Aleksandrs Afanasjevs (1727), Valentīna Vainovska (1613) un Imants Gruduls (1707). U-16 grupā par laureātiem kļuva  Markuss Bērziņš (1606) Vladislavs Bitaitis (1191) un Markus Apenītis (1387).

Tagad kārta Vidzemes zonālai atlasei, kas no 1. līdz 3.martam notiks Siguldā.