Sācies Baltijas valstīs vērienīgākais ātrā šaha festivāls

04.08.2016

Ar desmit valstu 143 šahistu piedalīšanos viesnīcā Liepājā, "Fontaine Royal" ceturtdien sākās nu jau divdesmit trešais šaha festivāls "Liepājas rokāde", kuras ietvaros notiks kopumā četri turnīri. Dalībnieku skaita un meistarības ziņā šis ir Baltijā vērienīgākais ātrā šaha notikums. "Open" turnīrā vien ceturtdien pie galdiņiem sēdās 28 vīriešu un sieviešu lielmeistari un starptauskie meistari. "Open" reitinga saraksta augšgalā ir Vladimirs Fedosejevs (Ukraina, 2720), Vitālijs Bernadskis (Ukraina, 2638), Arturs Neikšāns (Latvija, 2613). Spēlē arī šā gada Latvijas čempioni Vladimirs Svešņikovs (2442) un Laura Rogule (2339).
Divas dienas aizritēs "Open", no kura četri labākie piedalīsies superturnīrā, kurā vietas jau garantējuši FIDE pasaules eksčempions GM Aleksandrs Halifmans (Krievija, 2593), GM Giorgi Giorgadze (Gruzija, 2562), GM Daniels Frīdmans (Vācija, 2675) un Eiropas vicečempions Igors Kovaļenko (Latvija, 2708).
Vēl tiks aizvadīts komandu turnīrs un ātrspēle. Balvu fonds ir 7000 eiro.

"Liepājas rokādes" atklāšanā piedalījās Eiropas Šaha savienības prezidents Zurabs Azmaiparašvili, Liepājas mērs Uldis Sesks, mēra vietnieks Vilnis Vitkovskis, bet apsveikuma vēstuli bija atsūtījis arī regulārs Liepājas viesis, Starptautiskās Šaha federācijas prezidents Kirsans Iļjumžinovs.

Turnīra direktors, Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš ir pārliecināts, ka daudzveidīgais un spēcīgais dalībnieku sastāvs saistīts ar "Liepājas rokādes" popularitāti dalībnieku vidū, labo tā slavu un reputāciju, jo spēlētājiem tiek piedāvāts ne tikai laba līmeņa šahs, bet arī atpūtas iespējas, no kurām populārākā ir Liepājas pludmale.

23.reizi "Liepājas rokāde" nebūtu notikusi bez sponsoriem un atbalstītājiem: Liepājas domes, SEZ, "Terrabalt", "Fontaine Royal", "Tonus Elast", "Top!", "Evija", "Būvnieks", "Šautra", "Elektrons-K", "Amrita", Liepājas tenisa skolas.

Visi "Open" dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit:

Nolikums šeit.