Latvijas jaunie šahisti zaudē līderu pozīcijas Eiropas čempionātā

22.08.2018
Foto – Evija Trifanova, LETA

Četri Latvijas jaunie šahisti zaudējuši savas līderu pozīcijas pēc Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) jauniešiem trešās dienas, ziņo aģentūra LETA.

Trešajā kārtā zaudējumus piedzīvoja ar 31.numuru izliktais Ņikita Kuzņecovs, Jevgēņijs Springis (95.), Georgijs Germanovs (57.) un Arsēnijs Derbeņevs (20). Līdz ar to neviens no Latvijas pārstāvjiem vairs nav līderu pulkā. Latvijas šahistu labākais rezultāts šobrīd ir divi punkti no trīs maksimālajiem.

Uzvaru trešajā dienā un otro punktu izcīnīja Latvijas sieviešu čempione Elizabete Limanovska (26.), kura pārspēja Kseniju Dolbijevu no Baltkrievijas (47.). Ceturtdien Latvijas šahistei pretiniekos ir ielozēta Jūlija Antolaka no Polijas, kura ir izlikta ar septīto numuru. Divi punkti arī Naomi Maklakovas kontā, kura trešdien U-8 grupā pārspēja ar 18.numuru izlikto Elīni Menci no Francijas.

Savukārt puišu konkurencē ar 56.numuru izliktais Rihards Bekasovs U-16 grupā pagaidām cīnās pret zaudējumiem. Trešdien viņam neizšķirts ar melnajām krāsām pret ar 15.numuru izlikto Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) meistaru Ilju Martinoviču no Moldovas.

Pie iepriekšējās kārtas četriem Latvijas līderiem ar diviem punktiem ir pievienojušies arī Roberts Sevastjanovs, Jaroslavs Petrovs un Reinis Valdats. Pirmais no viņiem U-16 grupā sensacionāli apspēlēja vienu no vadošajiem Latvijas jaunajiem šahistiem Aleksandru Jazdanovu, kuram reitings ir gandrīz par 500 punktiem augstāks.

Tikmēr Petrovs šajā pašā grupā pēc piedzīvotā zaudējuma pirmajā kārtā ir izcīnījis jau otro uzvaru pēc kārtas, turklāt abas reizes pret nomināli spēcīgākiem pretiniekiem. Trešdien viņš apspēlēja ar 54.numuru izlikto Bornu Kotiču no Horvātijas, un ceturtdien viņam būs jātiekas ar vienu no Igaunijas spēcīgākajiem jaunajiem šahistiem Kirilu Čukavinu, kurš ir izlikts ar 30.numuru. Savukārt Valdats U-8 grupā savu otro uzvaru trīs partijās guva, apspēlējot Krievijas šahistu Filipu Kovaleru.

Trešdienas spilgtākā partija bija U-14 grupā, kurā igauņu talants Georgs Pedosons vairāk kā sešas stundas mēģināja uzvarēt pret poļu šahistu Mihalu Fjodoreku. Spēlētāji kopā veica 150 gājienu, kas ir teju četras reizes vairāk kā vidēji normālā šaha partijā. Beigās nervozajā mačā tika fiksēts neizšķirts.

Ņemot vērā lielo Latvijas pārstāvniecību (otra lielākā delegācijas čempionātā – vairāk ir tikai Krievijai), daudzi Latvijas šahisti ceturtdien spēlēs savā starpā.

Tikmēr visās vecuma grupās sāk izkristalizēties pirmie līderi. Ar maksimālajiem trīs punktiem šobrīd ir ļoti maz šahistu, un, iespējams, ka jau pēc nākamās kārtas vairākās vecuma grupās būs tikai viens līderis.