Ap 40 Latvijas šahistu aizvadījuši festivālu Palangā

20.06.2016

Aizvadītās nedēļas nogalē Palangā noslēdzās jau trīspadsmitais šaha festivāls “Baltija Cup”, kurā tika aizvadīti septiņi dažādi turnīri ar visām trim FIDE reitinga apskaitēm – klasisko, ātrā šaha un ātrspēles. Piecu dienu ilgajās sacensībās, kas pirmo reizi notika viesnīcā “Vanagupe”, kopumā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no deviņām valstīm.

Klasiskajā “Open A” labākais no mūsējiem bija Igors Ivanovs, kas ar 5 punktiem no 7 ierindojās sestajā vietā. Vienpadsmitais palika Jānis Lelis, bet trīspadsmitais – Aivars Stašāns.

Rapida “Open B” (2001.-2005. dzimšanas gadi) ar trešo vietu nācās samierināties Aleksandra Jazdanovam. Pamaturnīrā viņš ieguva 8,5 punktus no 9, bet play-off zaudēja pusfinālā. Meiteņu konkurencē visas apsteidza mūsu Ramona Golsta. Otrā vieta Elisai Granovskai.

“Open C” (2006.-2008.dz. g.) labākais no mūsējiem rīdzinieks Murats Geoklens Gulmedovs palika 14.vietā, bet “Open C7” (visjaunākie) devītā vieta tika Stefanam Prudņikovam.

Visu šo turnīru dalībnieki, plus vēl daudz šahistu, kas ieradās speciāli, it īpaši no Liepājas, spēlēja blicu. Vienā no tiem uzvaru izdevās izcīnīt Stavangeras (Norvēģija) liepājniekam IM Vadimam Daškevičam. Labas sekmes uzrādīja arī Igors ivanovs, Ivars Bērziņš, FM Āris Ozoliņš un Vitālijs Daškevičs.

Detalizētāk visu septiņu turnīru dalībniekus, rezultātus un ieņemtās vietas var apskatīt chess-results.com, izvēloties katru no turnīriem.