Andrim Ručam ceturtā vieta pasaules amatieru čempionātā

02.05.2018

Sardīnijas salas (Itālija) administratīvajā centrā Kaljāri aizvadīts pasaules čempionāts amatieriem, kurā piedalījās 56 valstu šahisti, kas sacentās četrās grupās. Latviju pārstāvēja Uldis Melderis (1947) un Andris Ručs.

Abi mūsu šahisti uz Sardīnīju devās, lai apvienotu šaha spēlēšanu ar atpūtu pie jūras, jo tur vasarīgi laika apstākļi iestājas jau aprīļā otrajā pusē. Vislabākos panākumus guva Andris Ručs, kurš grupā ar reitingu līdz 1700 punktiem deviņās klasiskā šaha kārtās ieguva 6,5 punktus un izcīnīja augsto ceturto vietu 82 dalībnieku konkurencē. Par to viņam pienācās 250 eiro no 9100 eiro lielā balvu fonda. Ja pēdējā kārtā Ručs būtu izcīnījis uzvaru, tad tiktu uz goda pjedestāla, tomēr pārsvaru viņam realizēt neizdevās. Bez ceturtās vietas un naudas balvas cēsinieks Ručs aizvadīja arī astoņas partijas pret sāncenšiem ar FIDE klasiskā šaha reitingu, uzrādot performanci 1686 punkti.

Pļaviņietis Uldis Melderis grupā līdz 2000 punktiem (98 dalībnieki) uz pirmo kārtu ierasties nepaguva, pēc kuras zaudēja arī nākamo cīņu. Taču tad atlikušajās septiņās partijās ieguva 5 punktus, kas viņam ļāva pacelties uz 38.vietu.

Visas grupas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Latvijas pārstāvji šādās sacensībās startē visai reti, jo tādās parasti ir strikti dzīvošanas noteikumi, dārgas cenas, un organizatori cenšas turnīru laikā gūt peļņu.

No kreisās: Uldis Melderis un Andris Ručs Sardīnijā.